Слухати Радіо Калуш ФМ
Понеділок, 15 травня 2017 09:37

«Екологічна» сесія облради: привернути увагу до екологічних проблем Калуша і отримати державне фінансування

12 травня в Калуші відбулося виїзне засідання 15-ої сесії Івано-Франківської обласної ради, на порядку денного якого були екологічні проблеми Калуша, розгляд виконання Програми охорони навколишнього середовища за 2016 рік та питання поводження з побутовими відходами в Івано-Франківській області.


Перед початком сесійного засідання депутатів облради, представників влади області, міст, районів відвезли безпосередньо на об'єкти, які становлять екологічну загрозу для Калуша та краю, зокрема на Домбровський кар'єр, хвостосховища №№1 і 2 та вул. Вітовського, де утворилися провальні воронки.

 

 

94463

 


Заступник директора ДП «Науково-дослідний інститут галургії» Юрій Садовий безпосередньо на місці ознайомив присутніх із основними загрозами, які несуть ці об'єкти. Так, руйнування бортів Домбровського кар'єру та його поступове затоплення загрожує засоленням природних водотоків та грунтових вод, а просідання і провалля земної поверхні над шахтними виробітками може призвести до руйнування будівель, споруд та комунікацій.

 

94460

 


При цьому він повідомив, що процеси руйнації пришвидшуються. Ще десять років тому тут була споруджена дамба, в яку вклали 50 млн грн, але вона вже попливла в кар'єр, зруйнована і кільцева дренажна траншея протяжністю понад 5 км. Катастрофічно скорочується й відстань від кар'єру до річки, а засолення водоносного горизонту йде в напрямку міста, що може позбавити Калуш питної води.


Юрій Садовий також наголосив, що кар'єр до цього часу міг працювати, приносити доходи і давати робочі місця калушанам, а натомість ми маємо не лише техногенну загрозу, а й соціальну та економічну. На переконання науковця, вирішенню проблеми сприяла б переробка розсолів та гідроізоляція хвостосховищ і кар'єру.

 


«Тут потрібні великі державні кошти. Наші екологічні фонди просто втопляться в цьому кар'єрі», - резюмував на це голова обласної ради Олександр Сич.

 

 

94461

 

 

Відтак народні обранці повернулись до сесійної зали і перейшли до розгляду питань по суті, тобто обговорення і прийняття рішень.

 


Детальніше на екологічних загрозах Калуша, які потребують негайного вирішення, зупинився і заступник начальника управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Андрій Пліхтяк.


Посадовець відзначив, що борти Домбровського кар'єру руйнуються по всьому периметру і його затоплення суттєво загострить екологічні проблеми не лише Калуського району, бо відбудеться і забруднення Дністра, який забезпечує водою близько 10 мільйонів людей.


Не меншу небезпеку для Калуша і довколишніх сіл становлять і рудники, де провалюється земна поверхня. Так, у зоні впливу рудника «Калуш» знаходяться близько 100 будинків в мікрорайоні Хотіня, а в зоні рудника «Ново-Голинь» - близько 600 будинків сіл Сівка-Калуська та Кропивник.


При цьому науковці наголошували, що з 2012 року практично не ведуться моніторингові спостереження, окрім хіба проб води.


Про результати дослідження питної води присутніх поінформувала начальник Калуського міськрайонного управління Держсанепідслужби Оксана Ананєвич. Зокрема, відзначила, що спостерігається тенденція до її погіршення. У місті перевищений вміст хлоридів має кожна четверта-п'ята проба, а у Пійлі і Верхні - 33% проб. У Мостищі і Кропивнику наразі вода відповідає гігієнічним нормам.

 

94462

 


Після виступів доповідачів та співдоповідачів депутати обласної ради перейшли до запитань і пропозицій. Більшість із них акцентувала на тому, що просто озвучувати проблеми недостатньо, потрібен план дій та конкретні кроки для врегулювання ситуації.


Депутат Калуської міської ради Андрій Найда, а відтак і міський голова Калуша Ігор Матвійчук пояснили, що Калуська міська рада провела у минулому році екологічну конференцію, на яку були запрошені науковці, котрі займалися вивченням цієї проблеми і пропонували шляхи її вирішення. За результатами конференції був розроблений стратегічний план дій, який міськрада готова надати. Тому Калуш і просить обласну раду виділити 2,7 млн грн для розробки комплексного проекту моніторингу наслідків екологічних проблем у місті, щоб розуміти, куди рухатися далі і скільки коштів потрібно.

 

94464

 


Про своє сприяння у вирішенні екологічних проблем міста заявив під час сесії народний депутат Віктор Шевченко, при цьому акцентував, що треба напрацювати конкретний план дій.


А ось депутат обласної ради від «Волі» Ольга Галабала зауважила, що це виїзне засідання схоже на показуху. На її думку, просто чергове виділення коштів проблеми не вирішить. Їх, мовляв, уже виділялися мільйони і мільярди, а проблема так і залишилася, бо гроші невідомо куди пішли. Тож запропонувала, щоб правоохоронні органи зайнялися детальніше цим питанням. Депутатка також вважає, що необхідне відновлення виробництва, яке наразі унеможливлює незавершений процес санації «Оріани», яка розпоряджається кар'єром. Тому треба докласти зусиль до завершення цього процесу і тоді запрошувати інвестора, бо без цього проблема не вирішиться.

 


Голова облради Олександр Сич та голова ОДА Олег Гончарук акцентували, що головна мета проведення цієї сесії – це привернення уваги вищих органів влади до цієї проблеми і отримання державного фінансування, бо на регіональному рівні це вирішити не вдасться, тому необхідно приймати звернення.


У результаті депутати обласної ради підтримали звернення до керівництва держави та Верховної Ради щодо проведення комплексу робіт для недопущення екологічної катастрофи на території Калуського гірничопромислового району.


Проте привернути увагу і навіть отримати фінансування – ще не означає вирішити проблему. У цьому калушани мали можливість переконатися вже не раз. Мільйони виділялися на Домбровський кар'єр, понад мільярд – на вивезення гексахлорбензолу, а результату нема ніякого: гроші пішли – а проблеми залишилися. Тож впевненості в тому, що те ж саме не відбудеться і цього разу, нема. І від цього - найприкріше...


Людмила СТЕПОВА

Прочитано 317 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

МЕДІА

Чат

Вкл/Викл Звук Смайли Історія FAQ Kide Chat
12:52-- radiona: Фан-клуб Наталії Папазоглу: https://www.facebook.com/NataliPapazogluSinger/
15:31-- тінна: або я не права або що.... маю немовля і коляскою не маю права вийти навіть по хліб чи на прогулянку як тут одразу на мене іде машина і нікуди діватися ...... тротуару нема....... чи то не дорога для авто....??????? біля будинку із 4 сторін є дорожки по яких просто ганяють машини хто взагалі не звертає увагу а хто ще й лається. і кричить іди на тротуар ...!!!!! куди на собачі доріжки всі в болоті чи високу траву чи на чиюсь клумбу . це двори вулиці Хмельницькьго та молодіжна
9:43-- Andriy: Тінна, дякуємо за повідомленя, будемо вдячні, коли назвете номери будинків біля яких, на Вашу думку, найгірші умови для гуляння з дитячим візком. Обіцяємо там побувати та висвітлити цю проблему
12:15-- Sanja_Lisovskij: Привіт! Мене звати Саша..я сам з Новиці...чув, що є конкурс корисних порад..ось моя.....Для того, щоб не путати однакові ключі від різних дверей пригодиться лак для нігтів вашої дружини. Просто зафарбуйте головки ключів лаками різних кольорів. Наприклад ключ від гаража красним, ключ від стодоли зеленим, ключ від будинку синім. Так ви ніколи не спутаєте ключі. І завжди знайдете потрібний......якось так!!) ;)
11:17-- Rad: Sanja_Lisovskij, дякую за цікаву пораду. Слухайте її в ефірі у п'ятницю, в "Секретних матеріалах" о 17:53.
11:42-- kuzja: aaaaaaa
15:13-- Roksoljanka@meta.ua: Негайно потрібний на роботу автоелектрик з досвідом роботи з легковими та комерційними авто, спецтехнікою! Заробітня плата висока!!! (адреса: смт.Брошнів-Осада, Івано-Франківська обл., тел.0661085091)!
7:40-- Макбет: Привіт усім! Вітаю із міжнародним Днем обіймів! Обіймаймося, бо ми того варті ;8)
18:19-- kuzja: степана бандери 20 кв 13 показник 1070
12:28-- 0968205277: Електромонтажні роботи 0968205277
10:01-- Rad: Увага! Програма вітань сьогодні, 18 лютого, виходити не буде, тому що в ці хвилини у Середньому Бабині ховають Івана Беляєва
Який загинув у ніч з 14 на 15 лютого, у зоні АТО о пів на четверту ранку під час обстрілу у місті Докучаєвськ неподалік Волновахи.
21:11-- yalok: Ghbdsn ecsv
21:11-- yalok: Привіт усім
10:24-- humpty: Друзяки, Курс хай собі пише, що хоче, а ви маєте відчувати, що в словосполученні "тренер ВЧИТЬ МАНЕРАМ" - щось не те.
10:26-- humpty: Це російською буде "учить манерам" а ми кажемо "вчить (навчає) манер"
18:47-- koljalukach: Підкажіть будь ласка хто співав у вас на радіо .дівчина співає ,пісня українська а приспів англійський.дякую.
9:18-- admin: Дорогеньких та найлюбиміших мам вітаємо із святом!
18:22-- 0968205277: Джамала-МОЛОДЕЦЬ
12:44-- Rad: Підтримую вас! Тепер справа за Україною.....Яким буде Євробачення-2017 !?
12:50-- Rad: ПРОГРАМА ВІТАНЬ 18 ТРАВНЯ ВИХОДИТИ НЕ БУДЕ У
ЗВ'ЯЗКУ З ВШАНУВАННЯМ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ
КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ.
13:16-- Rad: Кавярня «Філіжанка», що на проспекті Лесі Українки,38(торговий центр «Альянс») запрошує на роботу офіціантів та бармена.
Бажано з досвідом роботи.
Запис на співбесіду за тел..: 099 093 88 71.
13:16-- Rad: В дитячу кімнату «Болівуд» потрібні на роботу няні, відповідальні та з досвідом роботи з дітками.
Запис на співбесіду за тел..: 099 093 88 71.
12:23-- tarovzp: Уродженку Калуша Юлію Волинець по-звірячому вбили в січні 2016р, 5 річну дитину викрали в травні.


Після нового року колишня мешканка Калуша Юлія Волинець з 2 дітьми і чоловіком переїхали в Запоріжжі.
В середині січня Юлія Волинець поїхала в Калуш для переоформлення документів.
30 січня її тіло було виявлено біля траси Київ-Чоп зі слідами насильства.
24 травня по телеканалу ICTV показали репортаж про розкриття вбивства 26 річної жінки.
У той же день 24 травня в Запоріжжі була викрадена її п'ятирічна дочка Лизочка Волинець.
Батько був удома. Дізнавшись про викрадення він перевіз свого сина до друзів.
Викрадачі дитини кілька годин тримали в підвалі бабусю дитини і вимагали щоб їм віддали 2-річного онука, сина Юлії Волинець
Бабуся отримала множинні гематоми на тілі в результаті тортур.

У Запоріжжі викрадена 5-річна дівчинка.
http://zabor.zp.ua/www/content/v-zaporozhe-pokhitili-pyatiletnyuyu-devochku-video
https://www.youtube.com/watch?v=pX5ZN78mtQw
13:02-- Rad: Державна пожежно-рятувальна частина (м.Калуш, вул.Євшана 28), та Державний пожежно-рятувальний пост (смт. Войнилів) запрошує на роботу чоловіків для заміщення вакантних посад пожежних - рятувальників, водіїв. Кандидати на посаду пожежних - рятувальників повинні мати військовий квиток, довідку про несудимість. Кандидати на посаду водія повинні мати не більше 28 років, стаж роботи водієм – 3 роки, військовий квиток, довідку про несудимість. З/п від 3000 грн. Ласкаво просимо !
6:13-- Rad: Увага! 19 та 20 червня програма вітань виходити не буде!
17:58-- Rad: Увага! 22 та 23 червня програма вітань виходити не буде!
11:35-- Rad: Увага! 28 червня програма вітань виходити не буде!
У зв'язку із святкуванням Дня Конституції України!
11:37-- Rad: У зв'язку із загальнодержавним вихідним!))
10:56-- Rad: Продається 3-кімн. квартира по вул. Підвальна 6 .... 6 поверх, локальне опалення, м/п вікна, приватизована... тел. 0501488744
11:40-- irynka054: телефон для участі у вікторині 10 секунд: 0950542071
20:43-- KITHNISS: Доброї ночі вам!!Чому відсутній плейліст за останню добу?Чи я його не бачу?
7:21-- sanyokpioner: Потрібен пекарь для випічки булочок. Графік роботи з 7-00 до 16-00 субота , неділя вихідні. 0958409468
8:25-- sanyokpioner: ВІТАЮ !!!:):):)
10:54-- Rad: ПРОГРАМА ВІТАНЬ У СУБОТУ ТА НЕДІЛЮ (8 та 9 жовтня)ВИХОДИТИ НЕ БУДЕ. У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ТЕХНІЧНИМИ ПРИЧИНАМИ.
15:01-- Rad: ПРОГРАМА ВІТАНЬ У СУБОТУ 26 ЛИСТОПАДА ВИХОДИТИ НЕ БУДЕ. У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ВШАНУВАННЯМ ПАМЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ.
21:06-- admin: З Різдвом Христовим!

Тільки зареєстровані користувачі відсилають повідомлення, зареєструватись або увійти

Опитування

"Чи подобається Вам радіо "Калуш ФМ", і чому?"

ТАК і причина в коментарях - 11.4%
НІ й причина в коментарях - 2.6%

Загалом: 228
Опитування закінчилось on: 04 трав. 2017 - 08:55