Слухати Радіо Калуш ФМ
Вівторок, 16 травня 2017 15:14

У програмі субсидій чергові зміни: скорочення опалювального сезону, позбавлення субсидій через борги та готівка на руки

З 1 травня в Україні почала діяти оновлена програма житлових субсидій.

Роз'яснення щодо чергових змін під час прес-конференції місцевим ЗМІ надали начальник управління соціального захисту населення Калуської міської ради Любов Федоришин та начальник відділу соціальних допомог управління Богдана Галій.

 


Як повідомила Любов Федоришин, на основі змін, внесених урядом 26 квітня 2017 року у постанову №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», з травня працівники управління соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують їх розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.


Начальник управління звернула увагу на те, що додалася нова послуга – з транспортування та розподілу природного газу. Відповідно на неї також нараховуватиметься субсидія.

 

Зміни в періоді врахування доходу


За словами Богдани Галій, раніше субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховувалась, виходячи з нарахованих особам доходів за попередній календарний рік.


Відтепер субсидія призначається, виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.


Тобто, якщо громадянин звертається у травні, то травню передує квітень, а квітню – перший квартал 2017 року та три квартали 2016 року. Це означає, що до сукупного доходу сім'ї будуть враховані доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

 

Хто повинен звертатись повторно


Заяву та декларацію про доходи заново треба подавати трьом категоріям:


- сім'ям, які наймають житло;


- сім'ям, у яких змінився склад сім'ї: хтось виписався або прописався;


- сім'ям, які хочуть отримати субсидію на тверде паливо.


Всім іншим отримувачам субсидії повторно звертатися до органів соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.

 

Боржників позбавлятимуть субсидій


Суттєвим нововведенням, за словами Богдани Галій, є те, що з 1 травня субсидію на наступний період не отримуватимуть громадяни, у яких є двомісячна заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуги.


- У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк управлінням не призначатиметься, - пояснила начальник управління соціальних виплат. - Про це органи соціального захисту населення боржників інформуватимуть. Та якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії громадянин документально підтвердить сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, то субсидія йому буде призначена.


Зазначений строк за наявності поважних причин може бути продовжений на підставі рішення комісії.

 

Змінився термін опалювального сезону


Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив'язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

 

Збільшена соціальна норма для непрацездатних


З 1 травня уряд збільшив соціальну норму, за якою надається житлова субсидія, для непрацездатних, тобто пенсіонерів, інвалідів та інших людей, які не працюють з об'єктивних причин.


До прикладу, якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 48,87 кв. м до 75 кв. м.


Для решти соціальна норма залишилася незмінною: 13,65 кв. м на одну особу та 35,22 кв. м додатково на сім'ю.

 

Невикористані суми субсидій: левова частка – державі, мізер - людям


На рахунках деяких споживачів накопичилися чималі суми невикористаних субсидій за газ. Тому багатьох громадян цікавить питання переплати і перерахунку зазначених коштів.


Як пояснила Богдана Галій, якщо громадяни опалюють будинок або квартиру газом, то на рахунку залишать суму, еквівалентну 100 кубометрів газу. Якщо ж у них переплата по централізованому опаленню – то всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету.


Проте з травня цього року також робитиметься перерахунок невикористаних сум субсидії за холодну воду і водовідведення. Ці кошти теж повертатимуться до державного бюджету.


Постановою Кабміну також передбачено, що до 1 вересня субсидіантам, які зекономили, суму, еквівалентну вартості 100 кубометрів газу, заплатять готівкою.
За словами начальника управління Любові Федоришин, до 1 червня УЕГГ повинні сформувати і подати управлінню соцзахисту списки із зазначеними сумами зекономленої субсидії.


Відповідно одержувачі житлових субсидій з 1 липня по 1 вересня мають звернутися в управління соцзазхисту із заявою на отримання готівки. У заяві субсидіант відразу зазначає спосіб виплати коштів – на картковий рахунок чи по пошті.


На момент подачі заяви необхідно із собою мати паспорт, ідентифікаційний код та відкритий рахунок. Управління соцзахисту співпрацює із наступними банками: Ощадбанк, ПриватБанк, Ідея Банк, Аваль та Укрсоцбанк.

 

Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту


Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:


- складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;


- соціального статусу членів сім'ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;


- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;


- набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.


Про відповідні зміни субсидіант повинен повідомити шляхом подання необхідних документів.


Богдана Галій також акцентувала, що якщо громадянин приховав інформацію чи подав недостовірні дані, то управління соцзахисту, виявивши це, робить перерахунок субсидії, і надміру нараховані кошти повертаються або готівкою, або знімаються з особових рахунків комунальних організацій.


Любов Федоришин також зазначила, що наразі призначення житлової субсидії на наступний період, тобто з 1 травня 2017, ще не розпочали, оскільки нема програмного забезпечення. Cубсидії будуть призначені трохи пізніше, тому адміністрація просить калушан поставитися до цього з розумінням.


При цьому начальник управління припускає, що якщо доходи у громадян не змінилися, то ті, хто мав субсидії влітку минулого року, матимуть їх і цього. З травня кількість субсидіантів, вочевидь, не зміниться, хіба у частини з них зменшаться суми наданих субсидій.


До прикладу, за минулий літній період у Калуші було понад 7 тисяч отримувачів субсидії, а в зимовий – близько 15 тисяч.


Людмила СТЕПОВА

 

Фото з сайту ТелеграфЪ

Прочитано 1239 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

МЕДІА

Чат

Вкл/Викл Звук Смайли Історія FAQ Kide Chat
12:52-- radiona: Фан-клуб Наталії Папазоглу: https://www.facebook.com/NataliPapazogluSinger/
15:31-- тінна: або я не права або що.... маю немовля і коляскою не маю права вийти навіть по хліб чи на прогулянку як тут одразу на мене іде машина і нікуди діватися ...... тротуару нема....... чи то не дорога для авто....??????? біля будинку із 4 сторін є дорожки по яких просто ганяють машини хто взагалі не звертає увагу а хто ще й лається. і кричить іди на тротуар ...!!!!! куди на собачі доріжки всі в болоті чи високу траву чи на чиюсь клумбу . це двори вулиці Хмельницькьго та молодіжна
9:43-- Andriy: Тінна, дякуємо за повідомленя, будемо вдячні, коли назвете номери будинків біля яких, на Вашу думку, найгірші умови для гуляння з дитячим візком. Обіцяємо там побувати та висвітлити цю проблему
12:15-- Sanja_Lisovskij: Привіт! Мене звати Саша..я сам з Новиці...чув, що є конкурс корисних порад..ось моя.....Для того, щоб не путати однакові ключі від різних дверей пригодиться лак для нігтів вашої дружини. Просто зафарбуйте головки ключів лаками різних кольорів. Наприклад ключ від гаража красним, ключ від стодоли зеленим, ключ від будинку синім. Так ви ніколи не спутаєте ключі. І завжди знайдете потрібний......якось так!!) ;)
11:17-- Rad: Sanja_Lisovskij, дякую за цікаву пораду. Слухайте її в ефірі у п'ятницю, в "Секретних матеріалах" о 17:53.
11:42-- kuzja: aaaaaaa
15:13-- Roksoljanka@meta.ua: Негайно потрібний на роботу автоелектрик з досвідом роботи з легковими та комерційними авто, спецтехнікою! Заробітня плата висока!!! (адреса: смт.Брошнів-Осада, Івано-Франківська обл., тел.0661085091)!
7:40-- Макбет: Привіт усім! Вітаю із міжнародним Днем обіймів! Обіймаймося, бо ми того варті ;8)
18:19-- kuzja: степана бандери 20 кв 13 показник 1070
12:28-- 0968205277: Електромонтажні роботи 0968205277
10:01-- Rad: Увага! Програма вітань сьогодні, 18 лютого, виходити не буде, тому що в ці хвилини у Середньому Бабині ховають Івана Беляєва
Який загинув у ніч з 14 на 15 лютого, у зоні АТО о пів на четверту ранку під час обстрілу у місті Докучаєвськ неподалік Волновахи.
21:11-- yalok: Ghbdsn ecsv
21:11-- yalok: Привіт усім
10:24-- humpty: Друзяки, Курс хай собі пише, що хоче, а ви маєте відчувати, що в словосполученні "тренер ВЧИТЬ МАНЕРАМ" - щось не те.
10:26-- humpty: Це російською буде "учить манерам" а ми кажемо "вчить (навчає) манер"
18:47-- koljalukach: Підкажіть будь ласка хто співав у вас на радіо .дівчина співає ,пісня українська а приспів англійський.дякую.
9:18-- admin: Дорогеньких та найлюбиміших мам вітаємо із святом!
18:22-- 0968205277: Джамала-МОЛОДЕЦЬ
12:44-- Rad: Підтримую вас! Тепер справа за Україною.....Яким буде Євробачення-2017 !?
12:50-- Rad: ПРОГРАМА ВІТАНЬ 18 ТРАВНЯ ВИХОДИТИ НЕ БУДЕ У
ЗВ'ЯЗКУ З ВШАНУВАННЯМ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ
КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ.
13:16-- Rad: Кавярня «Філіжанка», що на проспекті Лесі Українки,38(торговий центр «Альянс») запрошує на роботу офіціантів та бармена.
Бажано з досвідом роботи.
Запис на співбесіду за тел..: 099 093 88 71.
13:16-- Rad: В дитячу кімнату «Болівуд» потрібні на роботу няні, відповідальні та з досвідом роботи з дітками.
Запис на співбесіду за тел..: 099 093 88 71.
12:23-- tarovzp: Уродженку Калуша Юлію Волинець по-звірячому вбили в січні 2016р, 5 річну дитину викрали в травні.


Після нового року колишня мешканка Калуша Юлія Волинець з 2 дітьми і чоловіком переїхали в Запоріжжі.
В середині січня Юлія Волинець поїхала в Калуш для переоформлення документів.
30 січня її тіло було виявлено біля траси Київ-Чоп зі слідами насильства.
24 травня по телеканалу ICTV показали репортаж про розкриття вбивства 26 річної жінки.
У той же день 24 травня в Запоріжжі була викрадена її п'ятирічна дочка Лизочка Волинець.
Батько був удома. Дізнавшись про викрадення він перевіз свого сина до друзів.
Викрадачі дитини кілька годин тримали в підвалі бабусю дитини і вимагали щоб їм віддали 2-річного онука, сина Юлії Волинець
Бабуся отримала множинні гематоми на тілі в результаті тортур.

У Запоріжжі викрадена 5-річна дівчинка.
http://zabor.zp.ua/www/content/v-zaporozhe-pokhitili-pyatiletnyuyu-devochku-video
https://www.youtube.com/watch?v=pX5ZN78mtQw
13:02-- Rad: Державна пожежно-рятувальна частина (м.Калуш, вул.Євшана 28), та Державний пожежно-рятувальний пост (смт. Войнилів) запрошує на роботу чоловіків для заміщення вакантних посад пожежних - рятувальників, водіїв. Кандидати на посаду пожежних - рятувальників повинні мати військовий квиток, довідку про несудимість. Кандидати на посаду водія повинні мати не більше 28 років, стаж роботи водієм – 3 роки, військовий квиток, довідку про несудимість. З/п від 3000 грн. Ласкаво просимо !
6:13-- Rad: Увага! 19 та 20 червня програма вітань виходити не буде!
17:58-- Rad: Увага! 22 та 23 червня програма вітань виходити не буде!
11:35-- Rad: Увага! 28 червня програма вітань виходити не буде!
У зв'язку із святкуванням Дня Конституції України!
11:37-- Rad: У зв'язку із загальнодержавним вихідним!))
10:56-- Rad: Продається 3-кімн. квартира по вул. Підвальна 6 .... 6 поверх, локальне опалення, м/п вікна, приватизована... тел. 0501488744
11:40-- irynka054: телефон для участі у вікторині 10 секунд: 0950542071
20:43-- KITHNISS: Доброї ночі вам!!Чому відсутній плейліст за останню добу?Чи я його не бачу?
7:21-- sanyokpioner: Потрібен пекарь для випічки булочок. Графік роботи з 7-00 до 16-00 субота , неділя вихідні. 0958409468
8:25-- sanyokpioner: ВІТАЮ !!!:):):)
10:54-- Rad: ПРОГРАМА ВІТАНЬ У СУБОТУ ТА НЕДІЛЮ (8 та 9 жовтня)ВИХОДИТИ НЕ БУДЕ. У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ТЕХНІЧНИМИ ПРИЧИНАМИ.
15:01-- Rad: ПРОГРАМА ВІТАНЬ У СУБОТУ 26 ЛИСТОПАДА ВИХОДИТИ НЕ БУДЕ. У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ВШАНУВАННЯМ ПАМЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ.
21:06-- admin: З Різдвом Христовим!

Тільки зареєстровані користувачі відсилають повідомлення, зареєструватись або увійти

Опитування

"Чи подобається Вам радіо "Калуш ФМ", і чому?"

ТАК і причина в коментарях - 11.4%
НІ й причина в коментарях - 2.6%

Загалом: 228
Опитування закінчилось on: 04 трав. 2017 - 08:55