Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Богдан Тимків і Володимир Сорохтей презентували книгу про «афганців» Калущини (ФОТО)

Переглядів: 740

13 лютого у залі засідань райдержадміністрації відбулася презентація книги-фотоальбому «Та війна з ними назавжди» («Афганці» Калущини у фактах і світлинах. Книга друга: Калуський район») журналіста Богдана Тимківа у співавторстві з головою Калуського територіального об’єднання ветеранів Афганістану Володимиром Сорохтеєм.  Цей збірник - про жителів Калуського району, які воювали в далекому Афганістані.

Еріх Марія Ремарк писав, що той, хто хоча би один день побував на війні, вже ніколи не зможе її забути, все його наступне життя так чи інакше буде пов’язане з нею. Не змогли забути Афганістан, запеклі бої та полеглих друзів і ветерани-афганці Калущини, тому і виникла ідея створити книгу про воїнів, які волею долі були змушені захищати інтереси чужої держави… Проте не зневірилися, вижили, вистояли. Своїми спогадами про війну поділився священик о. Богдан Никорович. Розповіла і про біль втрати свого сина мати Стефанія Ткачук. Саме сьогодні минає 31 рік, як син загинув у Афгані, повідомляє пресслужба Калуської РДА.

Представлене видання – не перша праця Богдана Тимківа. З-під його пера вийшло чимало книг і, зокрема, четверта книга про «афганську» війну у співавторстві з головою Калуського територіального об’єднання ветеранів Афганістану Володимиром Сорохтеєм. Три попередні називались – «Шрам на серці», «Обпалені війною долі» і книга-фотоальбом «Та війна з ними назавжди («Афганці» Калущини у фактах та світлинах)». Тож автори вирішили в цій четвертій книзі представити факти, які яскраво засвідчують, що «афганці» з Калуського району не стали загубленим після війни поколінням, незважаючи на те, що в свій час були кинуті в самісіньке пекло просто від шкільних парт, а навчилися жити, любити і працювати.

«Та війна з ними назавжди» – це не просто довідкове  видання, це книга людських доль самих лицарів воїнської доблесті та їх матерів-берегинь. Ці якості не знають ні часових, ні мовних, ні міждержавних бар’єрів, тому цінуються  в усі часи і представниками усіх поколінь.

Це видання – не тільки подарунок воїнам-інтернаціоналістам, а й їхнім дітям, онукам та правнукам. Воно сприятиме  патріотичному вихованню нашої молоді. У своїх виступах про це говорили голова районної ради Віктор Гільтайчук і заступник міського голови Калуської міської ОТГ Любов Максимович.

Актуальність сьогоднішньої теми і її обговорення дуже важливе. Адже, як писав відомий український кінорежисер Олександр Довженко, хто не знає минулого, у того не буде і майбутнього. Афганська війна вже стала історією. Але не знаючи минулого, не роблячи потрібних висновків, не можна збудувати і майбутнє, наголосив голова Новицької ОТГ Михайло Срібняк.

Гарним доповненням у розкритті сторінок книги були виступи учнів Голинської школи мистецтв та аматорів народного мистецтва за сприяння сектору культури райдержадміністрації.

Завершуючи захід, автори видання Богдан Тимків і Володимир Сорохтей подарували презентовану книгу почесним гостям.

Ведучим заходу був Радіон Прокопчук.

Схожі матеріали за тегами: Афганці Калущина книга презентація

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: