Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

До Калуша приїхав німецький турист, який подорожує Європою на велосипеді

Переглядів: 1745

У суботу,15 вересня,  до Калуша прибув велотурист Юрген.  Німець не планував залишатись у Калуші. Але розпочалась гроза, а людина, у якої він мав зупинитись у Івано-Франківську, не виходила на зв’язок.

Юргену Штангу – 60 років. З 18 років колишній чиновник міської ради займається велотуризмом. Коли працював у міській адмністрації то виділяв для велоподорожей 2-3 тижні у рік. Зараз Юрген - самозайнятий, тому має більше часу для подорожей. Останні два роки він живе у селі у Чехії, неподалік німецького кордону.

Юрген розповідає, що подорожував на велосипеді майже усіма країнами Європи та Колумбією.  У 1992 році він уже приїздив на велосипедах в Україну разом із своїм другом. Тоді вони їздили Карпатами і, на думку Юргена, були першими іноземними велотуристами, які приїхали сюди після розпаду Радянського Союзу.

Цього разу Юрген подорожує сам. 29 серпня він виїхав з Чехії та уже проїхав Словаччину і Закарпаття.

За день німець проїжджає близько 100 кілометрів. Ночує – у палатці, яку возить з собою, але найчастіше – у місцевих жителів. Існує міжнародна спільнота велосипедистів, яка називається Warm showers.  Її учасники безплатно приймають велотуристів у себе, а також під час своїх подорожей ночують в інших учасників спільноти.

15 вересня Юрген добрався до Калуша. Він планував переночувати в Івано-Франківську, але людина, яка мала його прийняти, не виходила на зв’язок. До того ж розпочалася гроза.

Тому Юрген вирішив зупинитися у Калуші для відпочинку. Він заїхав на площу Героїв і зайшов запитатись поради у магазин, що знаходиться на площі. Продавчиня зателефонувала до чиновника Калуської міської ради Віктора Павліва, який пов’язаний з розвитком туризму у Калуші. Віктор домовився про поселення туриста у готель, а в неділю показав гостеві місто. Також Віктор Павлів подарував німцю туристичні буклети про Калуш та сувенір - калуську сіль. У понеділок зранку Юрген відправився до Коломиї, де в нього запланована наступна ночівка.

Після Коломиї німецький велотурист відвідає Чернівці. З Чернівців  він відправиться в Молдову, Румунію, Угорщину та Австрію. До 10 жовтня велосипедист планує повернутися додому в Чехію.

Юрген подорожує велосипедом уже десятки років. Каже, що за цей час з ним у дорозі не траплялися аварійні випадки. Велотурист розповідає, що під час руху намагається бути дуже уважним. Але бувають моменти, коли водії автомобілів не ставляться до велосипедистів з повагою і порушують правила.

Юрген розповідає, що вибрав велосипед для подорожей, адже він краще дозволяє розглядати міста та села, в які він заїжджає. А також дозволяє знайомитись з багатьма людьми.

За словами Юргена, подорож в автомобілі не дає таких можливостей.

 

Схожі матеріали за тегами: калуш турист велосипед

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: