Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Кропивнику за 300 метрів від будинків утворилося провалля

Переглядів: 1576

Про утворення провалля Калуську міську раду повідомив в.о. старости Кропивницького старостинського округу Михайло Барнич.

За дорученням міського голови Ігоря Матвійчука 28 вересня відбулась нарада під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко, на якій заслухали питання просідання земної поверхні в с. Кропивник Калуської міської ОТГ.

У зону просідання потрапили земельні ділянки, які використовувались мешканцями села для ведення сільського господарства. Відстань до найближчої житлової забудови становить орієнтовно 300 метрів, повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради.

Мульда просідання утворилась на дорозі, наповнилась прісною водою атмосферного походження, контакту з розсолами підземних горизонтів відпрацьованих шахт, імовірно, не має. Вирішення даної ситуації є надзвичайно важливим та потребує детального вивчення із залученням науково-дослідних інститутів.

Цього ж дня здійснили виїзд в с. Кропивник для обстеження зони просідання та визначення кількості реперних знаків, які необхідно встановити та включити в систему моніторингу для вивчення процесів просідання та прогнозу негативних процесів на даній ділянці.

Управлінню будівництва та розвитку інфраструктури міської ради доручили проконсультуватися з представниками науково-дослідних інститутів щодо визначення кошторисної вартості робіт проведення геофізичних досліджень та підготувати пропозиції на розгляд міського голови.

Як уже повідомлялося раніше, Калуській міській раді у 2020 році з обласного екологічного фонду виділили 176,473 тис. грн на «Запровадження екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, зон просідань та гірничих розробок на території гірничо-хімічних підприємств міста Калуш та сіл Сівка-Калуська і Кропивник».

Виконавець екологічного моніторингу ТОВ «Ноосфера Групп» завершило роботи та надало звіт про результати екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, просідання земної поверхні на території Калуської міської ОТГ у порівнянні з 2019 роком, а також повідомило про зруйновані та пошкоджені свердловини і реперні знаки.

Звіт про проведення екологічного моніторингу оприлюднено на офіційному сайті Калуської міської ради.

Схожі матеріали за тегами: Кропивник провалля

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: