Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Біля храму Святого Миколая ж/м Хотінь актори МХС «ДАР» провели живу зображальну Хресну дорогу (ФОТО)

Переглядів: 427

Учора, 19 березня, у Хрестопоклонну неділю Великого посту, Молодіжна Християнська спільнота «ДАР» біля храму Святого Миколая ж/м Хотінь провела живу зображальну Хресну дорогу.

Зображальна Хресна дорога у виконанні юних хотінчан містить чимало реалістичних елементів, які дають змогу глядачеві уявно перенестися на 2000 років у минул, відтворює усіх стації справжньої Хресної дороги Ісуса Христа, інформує «Калуш ФМ»

Загалом Хресна дорога складається з 14-ти стацій:

1. Ісус засуджений на смерть. Пілат умиває руки, але жодна вода землі не змиє злочину вбивства Бога.

 

2. Ісус бере хрест на свої плечі. Як дитина до матері, так смиренний Ісус простягає свої руки до хреста, дерева болю, приниження і смерті, з великою любов’ю бере його і кладе собі на плечі.

3. Ісус вперше падає під хрестом. Виснажений кривавим потом, безсонною ніччю, бичуванням, терновим вінцем, обтяжений тяжким хрестом, спотикається Ісус на кам’янистій дорозі і падає.

4. Ісус зустрічає свою Матір. Справжня любов пізнається в стражданні. Любов вимагає присутності.

5. Симон із Киринеї допомагає Ісусові нести хрест. Не ангелів, а бідну людину змушує Провидіння Боже допомогти Ісусові.

 

6. Вероніка витирає Ісусові обличчя. Справжня любов здатна подолати все. Ісус із вдячністю приймає цей милосердний вчинок і нагороджує його власним образом, який залишається на хустині мужньої жінки.

7. Ісус вдруге падає під хрестом. Ісус напружує ослабле тіло, щоб через море страждань пронести на плечах людські гріхи і спасіння.

8. Ісус втішає жінок, що плачуть. Кілька вірних жінок протискаються крізь натовп, наближаються до Ісуса і, бачачи Його страждання, починають голосно плакати. Цей прояв співчуття зворушує Ісуса. Він знаходить для них слова потіхи і перестороги.

9. Ісус втретє падає під хрестом. Сумна хресна процесія щораз ближче підходить до Голгофи. Ідучи під гору, Ісус падає втретє. Повністю виснажений, не може встати. Прокльони, жорстокі удари, шарпання за мотузки не можуть підняти тихого Агнця.

10. З Ісуса здирають одяг. Як вогонь, палять Спасителя рани від бичів, гарячка і сором.

11. Ісуса прибивають до хреста. Ось подяка за любов, доброту, милосердя.

12. Ісус вмирає на хресті. Вмирає на хресті у страшних муках, що сягають дна Його душі, тому що кричить: «Боже мій, Боже мій, чому Ти мене покинув?».

13. Ісуса знімають з хреста. Страждання Ісуса завершилися. Вигляд мертвого тіла Сина збільшив страждання його Матері.

14. Ісуса покладено до гробу. Гріб – останнє стояння для Ісусового тіла.

Парафіяни всі разом пройшли цю нелегку Хресну дорогу разом з Тим, хто вже пройшов її за нас. Та в цей нелегкий час пригадали, що повинні мужньо нести свої хрести, як це роблять наші Захисники: «Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Всесильний Господи, почуй молитви дітей Твоїх, споглянь у час важких випробувань на державу нашу – Україну. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, уряд та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору на землі, на морі та в повітрі. Правдолюбивий Господи, не дай ворогам знищити державу, народ та святині наші. Благаємо Тебе, даруй нам з іменем Твоїм перемогу і справедливий мир наблизь. Пошли грізного очільника небесного воїнства Твого – Архистратига Михаїла, на допомогу мужнім захисникам нашим, щоб диявольські задуми агресора зруйнували вони та вберегли нашу Батьківщину-Україну. Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь».

Додамо, що цьогоріч виповнюється 10 років, як актори МХС «ДАР» уперше представили зображальну Хресну дорогу в Ріп’янці.

Світлини – Катерини Гасяк

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: