Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Борги КП «Водотеплосервіс» складають понад 530 млн гривень

Переглядів: 918

Калуська міська рада підтримала текст звернення  до Кабінету міністрів України і народних депутатів Олега Марусяка і Едуарда Прощука з проханням долучитися до вирішення критичної ситуації на КП «Водотеплосервіс».

«Комунальне підприємство «Водотеплосервіс» забезпечує споживачів міста Калуша  централізованим теплопостачанням, водопостачанням та водовідведенням і є монополістом з централізованого водопостачання та водовідведення і транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами згідно зі зведеним переліком природних монополій Антимонопольного комітету України, – йдеться у зверненні. – На КП «Водотеплосервіс» склалася критична ситуація з погашенням боргових зобов’язань, що накопичувалися впродовж багатьох років».

Так, найбільші боргові зобов’язання виникли перед:

– ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» за теплову енергію – 285 млн 178,489 тис. гривень;

– ТОВ «Карпатнафтохім» за очищення стічних вод – 60 млн 925,88 тис. гривень;

– ДПЗД «Укрінтеренерго» за теплову енергію – 52 млн 532 тис. гривень;

– ПП «Автоком 2005+» переуступлення боргу від ЗАТ «Лукор» за рішенням суду за очищення стічних вод – 20,5 млн гривень;

– Міністерством фінансів України – борг за договором субкредитування між Міністерством фінансів України, Міністерством житлово-комунального господарства України та КП «Водотеплосервіс» від 16 жовтня 2009 р. №28010-02/110 (позика №4869-UA), який виник внаслідок реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури» від 26 травня 2008 року: погашення тіла кредиту – 69 млн 852,295 тис. гривень (2 451 818 дол. США на 15 жовтня 2020 року); пеня – 25 млн 896,028 тис. гривень, відсотки за кредитом – 15 млн 555,781 тис. гривень ( 546 008,45 дол. США на 15 жовтня 2020 року).

Загальний розмір боргових зобов’язаннях станом на 1 грудня 2020 року складає 530 млн 440,473 тис. гривень.

«Невиконання боргових зобов’язань у подальшому може призвести до припинення надання послуг підприємством, унаслідок чого мешканці міста, державні установи та організації, заклади медицини, освіти та переважна більшість суб’єктів господарювання, які розташовані на території міста, залишаться без водопостачання, водовідведення та теплопостачання. Життєзабезпечення міста знаходиться під загрозою, що викликає стурбованість та створює напругу серед місцевого населення, наслідком чого може бути соціальний вибух», – зазначається у зверненні.

З місцевого бюджету щороку виділяються десятки мільйонів гривень фінансової допомоги підприємству, що є важким тягарем для бюджету громади, проте і це не розв’язує проблему, а лише відтерміновує зупинку діяльності підприємства, оскільки навіть при такій допомозі підприємство не тільки не має змоги погашати існуючу заборгованість, але й продовжує її нарощувати. Борг із заробітної плати на підприємстві станом на 1 грудня 2020 року становить 9 млн 85 тис. гривень. Працівникам ще не виплачена заробітна плата за серпень 2020 року.

Тож з метою унеможливлення повторення другого «Алчевська» – техногенної катастрофи національного масштабу, а також зважаючи на те, що указом Президента України від 10.02.2010 №145 та Законом України від 12.02.2010 №1885-VI року територію міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації, депутати звертаються до Кабінету міністрів України та народних депутатів України Олега Марусяка  та Едуарда Прощука з проханням долучитися до розв’язання критичної  ситуації на КП «Водотеплосервіс» шляхом залучення всіх можливих фінансових ресурсів державного бюджету та інших джерел, з метою надання фінансової допомоги підприємству, яка б допомогла вирішити проблему.

Зі свого боку Калуська міська рада бере на себе зобов’язання затвердити економічно-обґрунтовані тарифи на послуги підприємства, що включатимуть і інвестиційну складову та дозволить підприємству розвиватись та надавати якісні послуги.

Крім того, буде направлено лист до Державної аудиторської служби для проведення аудиту діяльності КП «Водотеплосервіс». «Щоби ми розуміли, що там робили в останній роки», – резюмував Калуський міський голова Андрій Найда.

Схожі матеріали за тегами: Борги КП «Водотеплосервіс»

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: