Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Чергова нарада зі старостами відбулася у Мислові (ФОТО)

Переглядів: 263

Село Мислів Ріп’янського старостинського округу стало місцем проведення традиційних виїзних нарад зі старостами.

Але відбулась ця зустріч у ширшому колі, як зазвичай – у народний дім прийшло багато мешканців округу. І в цьому є свої переваги, адже міська влада мала  можливість поговорити напряму з людьми про проблеми, які їх турбують. Про це на Facebook-сторінці повідомив Калуський міський голова Андрій Найда, інформує «Калуш ФМ».

Насамперед, жителів округу хвилює майбутнє Ріп’янського ліцею, статус якого, ймовірно, у недалекій перспективі може бути змінено на гімназію.

Така ситуація зумовлюється виключно кількістю учнів, що прогнозовано вже за рік-два суттєво зменшиться. Кількість дітей, що дуже важливо, лягає в основу формульних розрахунків державної освітньої субвенції.

А на сьогодні гостро стоїть питання відкриття 10 класу, оскільки за встановленими нормами та для того, щоб розраховувати на державну фінансову підтримку закладу в цілому, слід набрати не менше як 18 дітей.

В іншому випадку – відповідні витрати лягають на місцевий бюджет.

Цілком зрозуміло, що обговорення всіх цих питань стало лейтмотивом наради.

«З розумінням сприймаю всі застереження від батьків дітей, які планують продовжити навчання в Ріп’янському ліцеї, але й мешканці округу теж мають знати, що освітні послуги – це функція держави. І ми, на жаль, не можемо вплинути ні на формулу розрахунку субвенції, ні на законодавство, яке регламентує реформування освітніх закладів. Ми уже минулого року стикнулися з великою загальнодержавною оптимізацією субвенцій, внаслідок чого наш бюджет не дорахувався майже 20 млн гривень освітянських коштів. І таке «урізання» вже відчули всі наші заклади освіти. Та все ж – остаточного рішення по Ріп’янському ліцею ще немає. Повернемось до цього питання вже перед початком навчального року, коли буде зрозуміла ситуація з кількістю дітей-девʼятикласників», – зазначив Андрій Найда.

Щодо інших питань, які обговорили на нараді – робота закладів культури у селах округу, освітлення вулиць, упорядкування і відновлення пам’ятних знаків.

«Підтримуємо ініціативу мешканців щодо відкриття при якомусь з народних домів посади керівника колективу художньої самодіяльності. Громаді слід визначитись за яким саме профілем такий керівник був би в нагоді», – додав очільник громади.

Проблемним залишається питання ремонту доріг. Але на сьогодні є запевнення від ДП «Дороги Прикарпаття», які є балансоутримувачем головної дороги округу, що роботи розпочнуть цього літа.

«Окремо хочу подякувати мешканцям Ріп’янського старостинського округу за їхній вагомий внесок у підтримці наших ЗСУ. Це величезна і відчутна робота всієї громади, яку розпочали з перших днів війни та продовжують до тепер», – додав Андрій Найда.

Ну і про цікаві цифри для мешканців Ріп’янки, Мислова, Яворівки, які були озвучені: минулоріч з бюджету громади на потреби Ріп’янського округу за всіма напрямками спрямовано 13,6 млн гривень (включно з освітньою субвенцією – 4 млн гривень).

Доходи від старостинського округу становили 2,01 млн гривень.

Схожі матеріали за тегами: Калуш старости нарада

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: