Радіо КалушFM (050) 66-56-321 (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Чи пристосований Калуш для людей з інвалідністю?

Переглядів: 546

Чи можуть інваліди міста безперешкодно потрапити в адміністративні будівлі міста, медичні заклади й інші установи, з’ясовував комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Висновки не надто втішні: можуть, але не всюди.

 Протягом 2017 року члени комітету проводили моніторинг адміністративних будинків, де знаходяться структурні підрозділи Калуської міської ради, медичних закладів, закладів культури, закладів освіти, бібліотек, зупинок громадського транспорту на вул. Винниченка та пр. Лесі Українки, аптеки міста.

У результаті, встановили, що в чотирьох із восьми адміністративних будинків  є пандуси біля входу в будівлі і працюють кнопки виклику. У двох будівлях пандуси відсутні, але працюють кнопки виклику. Ще у двох будівлях влаштувати пандуси неможливо.

Наразі розроблений план заходів щодо організації безбар’єрного доступу до управління соціального захисту населення, згідно з яким виготовлена  проектно-кошторисна документація щодо безбар’єрного доступу до установи, облаштування прилеглої території та санвузла.

Комісія також встановила, що із  семи медичних закладів п’ять  доступні, оскільки мають пандуси біля входу в будівлі та кнопки виклику, а дві - частково доступні.

Відповідно керівникам медичних закладів рекомендували облаштувати доступ до будівель та приміщень.

Щодо освітніх закладів, то із одинадцяти шкіл та гімназії лише в одній школі при вході влаштовано пандус і кнопку виклику, в інших - працюють кнопки виклику та охоронці, які допомагають маломобільним групам населення.

З чотирьох бібліотек  тільки в одній забезпечений безперешкодний доступ для людей з інвалідністю. До інших – доступ відсутній.

Керівникам бібліотек також надали рекомендації щодо встановлення кнопок виклику персоналу з розміщенням відповідної піктограми, оскільки не завжди можливо облаштувати пандус.

Направили рекомендаційні листи щодо встановлення пандусів та кнопок виклику і власникам аптек.

Перила та пандуси у Калуші є і у під’їздах деяких будинків, де проживають люди з інвалідністю, зокрема, на вул. Б. Хмельницького,34/18,29, вул. Б.Хмельницького,48/62,  вул. Б. Хмельницького,60/58,  вул. Литвина,7/35, вул. Литвина,9/38, вул.Підвальна,17/2, 8/1, вул. Рубчака,7/1,2,3,4, вул. Винниченка,4/4, вул. Каракая,4/2,8/2, вул. Сівецькій,3/4,1/1,4/2, пр. Лесі Українки,15/2,3/3,4,9/2, м-ні Шептицького,3/2,3,4/3.

21 пандус був влаштований у місті при проведенні робіт з асфальтування доріг, міжквартальних проїздів і тротуарів. Так, бордюри були понижені на вул. Рубчака, 7,11,13; вул. Грушевського, 99; вул. Українській, 2 а,10 а; вул. Сівецькій,2,6,8,10; вул. С. Бандери, 3;  вул. Новацького (в р-ні ЗОШ № 8); вул. Біласа і Данилишина,4,6,8,10; б-р Незалежності,4,6 – 4 шт.; вул. Костельній,2.

Із 12 світлофорних об’єктів Калуша 4 обладнані спеціальними звуковими сигналами для створення безпечних умов руху для людей з порушенням зору. Це на вул. Винниченка, перехресті вул. Євшана-Незалежності-Помаранчевої Революції, перехресті бульвару Незалежності і пр. Лесі Українки, перехресті вул. Дзвонарської-Винниченка.

На сайті Калуської міськради також зазначається, що громадяни можуть звертатися з питаннями, зауваженнями, пропозиціями щодо роботи комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури за телефоном «гарячої» лінії: 6-68-16 з 9.00 до 17.00.

 

Схожі матеріали за тегами: люди з інвалідністю пандус

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: