Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Чому Калуська ЦРЛ не включена до закладів, що надають допомогу хворим на COVID? РОЗ’ЯСНЕННЯ

Переглядів: 442

Калушани цікавляться, чому Калуську ЦРЛ не включили в перелік закладів першої хвилі, що надають допомогу хворим на COVID.

Роз’яснення на це питання у соцмережі дала медичний директор Калуської ЦРЛ зі стаціонарної роботи Наталія Кінаш:

1. Перелік лікарень визначає Національна служба здоров’я України, а зокрема Департамент замовлення медичних послуг та лікарських засобів. Відповідно до чинного законодавства України, Департамент може закупити (замовити) послугу, тобто профінансувати (оплатити) її, на лікування інфекційного захворювання COVID19 тільки у того закладу, в складі якого наявні інфекційні ліжка. Або за додатковим подання обласного департаменту здоров’я.

2. На момент збору інформації, формування даного списку у профілі ліжок Калуської ЦРЛ не було визначено інфекційних ліжок, так як епідситуація була ще спокійною. А лікарня була визначена як опорна для надання допомоги пацієнтам з іншою соматичною паталогією з метою утримання даного закладу в ізоляції в зв’язку з перебуванням на його площах пологового будинку. Всі важкі (реанімаційні) хворі з Калуша та Калуського району повинні були скеровуватись на лікування в обласну інфекційну лікарню.

3. Даний план діяв до моменту заповнення обласної клінічної лікарні пацієнтами. А так як початком, а згодом епіцентром захворювання в області став Івано-Франківськ, наші пацієнти госпіталізовувались в інфекційне відділення районної лікарні, яку, очевидно, не включили в список, так як вона не відповідала вимогам: не була забезпечена киснем та ШВЛ.

4. З початком поступлення в реанімацію ЦРЛ (через відсутність вільних ліжок в ОКІЛ) відбулась перепрофілізація ліжок. По аналогії з 2009 роком в пульмонологічні. Пологові відділення переводяться в корпус А,Б. Корпус В повністю ізолюється для ускладнень, вагітних, хірургічних оперцій у пацієнтів з COVID19 . Інформація про це була донесена ще в минулий понеділок на оперативній нараді з завідувачами.

5. Протягом останніх днів нами велись активні консультації з керівництвом Департаменту охорони здоров’я про внесення нашого закладу в даний перелік. Керівництво міста спілкувалось з керівництвом області. Сьогодні, 31 березня, в обід (11.56, можу додати скріншот переписки в разі необхідності) за остаточними роз’ясненнями я звернулась безпосередньо до директора департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів пані Олени Горошко. Внесено зміни в наказ по перепрофілізації, змінено профіль ліжок з пульмонологічних на інфекційні та підготовлено листи у відповідні інстанції.

Наталія Кінаш резюмувала, що адміністрація міста та району, Калуської ЦРЛ активно працюють над вирішенням цього питання з компетентними установами.

«Шановні краяни, щиро дякуємо вам за співпереживання. Ми обіцяємо інформувати вас щодо перебігу подій даної ситуації і будемо продовжувати прикладати максимум зусиль у доведенні її до позитивного завершення», - додала вона.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуська ЦРЛ коронавірус НСЗУ Наталія Кінаш

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: