Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Дитяча поліклініка, яку передали в управління міській, в очікуванні змін

Переглядів: 886

З середини вересня у дитячій поліклініці планують розпочати капітальні ремонти за кошти Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, якому відповідно до рішення сесії міськради передали в оперативне управління всю будівлю і персонал.

Нагадаємо, що приміщення дитячої поліклініки на вул. Будівельників,3, віддавна потребувало капітального ремонту. Жителі міста частенько нарікали на жахливі умови. Тож влада міста впродовж кількох років робила спроби вирішити це питання.

Спершу розглядали можливість переселення дитячої поліклініки у приміщення податкової інспекції на вул. В. Стуса, відтак – у приміщення районної лікарні на вул. Каракая. Проте перший варіант не вирішився, оскільки приміщення не належить місту, а другий відпав, бо міська і районна влада так і не змогли дійти консенсусу.

Відтак вирішили приміщення цього закладу потроху ремонтувати. У 2017 році замінили вікна, у грудні 2018-го розпочали капітальний ремонт електро-, водо- і каналізаційної мереж та приміщень другого поверху. А вже у квітні 2019-го тут відкрили цілком оновлене педіатричне відділення, яке перейшло у підпорядкування Калуського міського центру ПМСД.

Черговим кроком цьогоріч стало рішення червневої сесії Калуської міськради про передачу всього приміщення і працівників в оперативне управління Калуському міському центру ПМСД.

Як розповів головний лікар центру Михайло Гаврилишин, з 1 липня 52 працівники (лікарський і сестринський персонал), які раніше були в оперативному управлінні Калуської ЦРЛ, перейшли на роботу в міську поліклініку.

Наразі основне завдання, яке стоїть перед адміністрацією, – це капітальний ремонт приміщення, де найперше необхідно повністю поміняти мережі водопостачання і каналізації. Каналізаційна мережа потребує заміни не лише в будівлі, а й за її межами, оскільки через підведення води в кожен кабінет, збільшиться кількість стоків і старої мережі буде недостатньо.

– Важливо, що в такий складний час влада міста, розуміючи проблему з каналізацією, вирішує це питання, – зауважив Михайло Гаврилишин. – Бо якщо не зробити зараз з  цим лад, то всі інші ремонти можуть знівелюватися, адже від запаху старої каналізації нікуди не втечеш.

В аварійному стані у приміщенні мережі пожежної безпеки, не стабільне і електропостачання, що не дає можливості використовувати діагностичну та комп’ютерну техніку. Тож адміністрація укладає додаткову угоду з енергопостачальними організаціями про обслуговування і планує збільшити потужності споживання електроенергії до 65 кВт (на даний час це 20 кВт), зробити капітальний ремонт щитової і електрощитків на поверхах.

Михайло Богданович також відзначив, що уже складений кошторис на ремонт 3-го поверху і кількох кабінетів на першому, який пройшов експертизу. Тож невдовзі буде оголошений тендер на проведення ремонтних робіт на 1 млн 600 тис. гривень. Тендерні процедури необхідно пройти згідно із законодавством, тому ремонтні роботи планують розпочати з середини вересня.

А тим часом на третьому поверсі, де ведуть прийом вузькопрофільні спеціалісти, вже встановили вхідні металопластикові двері, охоронну сигналізацію та провели комп’ютерну мережу. Також встановили 4 комп’ютери, 6 – ще в дорозі.

Черговий аспект роботи, яка залежить від колективу і адміністрації, це освоєння комп’ютерних програм, необхідних для роботи з НСЗУ. Від того, на скільки швидко персонал це зможе опанувати, залежить і фінансовий стан установи, – акцентує головний лікар.  – Наразі оголошений тендер на закупівлю на 320 тис. гривень комп’ютерної техніки, який має відбутися в 20-их числах липня. Це повністю закриє потреби всіх підрозділів центру в комп’ютерній техніці.

Для приміщень, де будуть завершені ремонти, закуплять і нові меблі.

За словами Михайла Гаврилишина, в дитячій поліклініці також функціонуватимуть кабінети реабілітаційного напрямку, зокрема фізіотерапевтичний, лікувальної фізкультури та масажу.

Планують відновити у закладі і діяльність лабораторії. Наразі забір аналізів дітям проводили в міській поліклініці, оскільки увесь штат лабораторії дитячої поліклініки та обладнання у свій час Калуська ЦРЛ, у підпорядкуванні якої була лабораторія, з невідомих причин перевела у лікарню в Підгірки.

Займається адміністрація центру у зв’язку з відкриттям нового місця надання медичних послуг і  приведенням у відповідність ліцензії.

Всі ці амбітні плани керівництво Калуського міського центру ПМСД хотіло б реалізувати до кінця цього року. За словами Михайла Гаврилишина, допомагає втілювати задеклароване також конструктивна позиція влади міста щодо повної модернізації дитячої поліклініки, яка надає допомогу маленьким калушанам.

Людмила ПАСТУШОК.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш дитяча поліклініка ремонти

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: