Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Для студентів університету третього віку провели лекцію про участь жінок Калущини у національно-визвольній боротьбі (ФОТО)

Переглядів: 198

У Меморіальному музеї «Калуська в'язниця» комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» відбулася лекція на тему: «Участь жінок Калущини у національно-визвольній боротьбі (40-і роки ХХ століття)».

Студенти університету третього віку мали змогу дізнатися більше інформаційних відомостей про жінок-підпільниць, які були учасницями національно-визвольної боротьби, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на МВЦ. Зокрема, старша наукова співробітниця Меморіального музею «Калуська в'язниця» Людмила Андрійчук розповіла гостям про те, як жінки в підпіллі виконували обов’язки фармацевтів, лікарів-хірургів, без наркозу робили повстанцям складні операції, при нападах противника на шпиталі збройно захищали поранених, заготовляли харчі, самі робили ліки і перев’язувальний матеріал. Жінки-друкарки при поганому освітленні, у криївках, позбавлених усяких вигод, щоденно друкували та передруковували сотні листівок і брошур. А коли їх виявляв противник – стрілялися або підривалися гранатами.

Зв’язкові, щоб виконати завдання, долали пішки величезні відстані, передавали з рук у руки таємну інформацію і пошту. Фактично, вище перераховані допоміжні функції жінок були одними з головних і найбільш поцінованих.

На лекції більш детально обговорили біографії калушанок Юлії Ганущак на псевдо «Галичанка», Ірини Стадник-Шлемко на псевдо «Рута» та Надії Відоняк на псевдо «Тамара».

Також значну увагу було приділено і спогадам жінок-підпільниць. Незважаючи на важкість та складність боротьби, дівчата зуміли зберегти міцність духу, щирість та доброту у своїх серцях.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш університет третього віку лекція

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: