У ПК «Мінерал» стартував проєкт «SimEdu» (Симуляційні ігри для освіти), який реалізовує на Калущині громадська організація «Інститут Суспільних Ініціатив» за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. Концепція проєкту розроблена на базі рекомендацій ЮНЕСКО.
На захід приїхали вчителі з Калуського району, щоб засвоїти методи проведення симуляційних ігор у школах, які ще з 80-х років минулого століття успішно застосовуються в освітніх закладах провідних країн світу, зокрема в США, Великої Британії, Канади та інших, повідомляє «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську РДА.
Підчас проведення симуляційних ігор відбулося відтворення моделі засідань ООН з дотриманням реальних процедурних правил.
Вітаючи вчителів і модераторів проєкту, голова Калуської РДА Жанна Табанець підкреслила, що в сучасних умовах освіта стає могутнім фактором економічного і політичного розвитку. Вона наголосила на важливості реалізації даного проєкту, який передбачає впровадження в освітній процес такого популярного інструменту, як симуляційні ігри, та побажала учасникам тренінгу надалі реалізовувати цікаві проєкти у своїх школах, впроваджувати інноваційні методи та різноманітні симуляційні ігри в навчальний процес, робити його цікавим для учнів.
Голова РДА подякувала модераторам проєкту за таку вагому роботу задля формування та впровадження інноваційних методик у школах. На переконання Жанни Табанець, такі освітні заходи необхідні нашим школам для виховання свідомого та активного громадянина.
– Нам вдається поширювати інноваційні, а головне, такі потрібні нашим школам освітні заходи. У межах цього проєкту ми розвиваємо ключові гуманітарні компетенції у вчителів, а вони вже зможуть реалізувати цікаві проєкти й у своїх школах, щоб діти отримували нові знання, навики та розширювали свій кругозір, – підкреслив координатор проєкту Тарас Репицький.
За результатами тренінгу та виконаних завдань учителі отримають сертифікат участі, безліч емоцій від нового рівня комунікації з учнями та менторську підтримку від експертів проєкту. Передбачається подальше проведення онлайн-тренінгів для покращення навиків і роз’яснення щодо впровадження різноманітних симуляційних ігор у навчальний процес.