Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Дозволу на освячення хреста на вулиці Б. Хмельницького Калуська міська рада не давала

Переглядів: 2873

Ні землі, ні інших дозвільних документів парафіяни УПЦ КП, які хочуть будувати  храм на вул. Б. Хмельницького, не мають. Тож всі їхні дії – і встановлення хреста, і його освячення – є самовільними і йдуть у розріз із чинним законодавством.

Нагадаємо, що навесні церковна громада УПЦ КП разом з настоятелем о. Михайлом Добровольським запланувала будівництво нового храму-каплиці на вул. Б. Хмельницького і, ще не маючи ніяких на це дозволів, встановила там хрест.

Оскільки громадяни, які проживають в цьому мікрорайоні, були проти будівництва чергового храму, влада провела консультативне опитування. Участь у ньому взяло надто мало жителів прилеглих будинків, але більшість із тих, які висловили свою позицію, не підтримали будівництва. Натомість дві сотні калушан просили владу облаштувати в цьому місці сквер, насадити дерева і встановити дитячий майданчик.

У результаті, пройшло кілька місяців, а хрест, який священик зобов’язувався  демонтувати після Великодніх свят, так і залишився стояти. А 13 серпня його ще й освятили.

У місті знову розгорнулася дискусія і почало назрівати нове протистояння. Зрозуміло, що крапку в цій історії повинна поставити влада.

Тож за коментарем з цього приводу «Калуш ФМ» звернулося до міського голови Ігоря Матвійчука.

За його словами, Калуська міська рада дозволів на встановлення і освячення хреста цій громаді не надавала.

«Ні земельної ділянки, ні плану детального планування території у них нема. А якщо в людей нема землі, то вони не мають права щось будувати», - акцентував міський голова.

При цьому нагадав, що під час консультативного опитування, яке було проведене з цього приводу, більшість громадян, які взяли в ньому участь, висловилися проти будівництва.

Ігор Матвійчук також зазначив, що після самовільного встановлення парафіянами хреста, виконавчий комітет направив звернення до митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, в якому просив звернути увагу на ситуацію. Проте відповіді на звернення так і не надійшло.

«Тепер ми будемо діяти виключно в межах законодавства, - вказав міський голова. – Це питання у нас на контролі».

До яких саме кроків вдасться влада, Ігор Матвійчук не уточнив.

Натомість додав, що у свій час було протистояння між церковною громадою УГКЦ і жителями міста з приводу спорудження храму в районі вулиць Пушкіна і Січових стрільців. Проте завдяки конструктивній позиції митрополита Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Володимира Війтишина, це питання врегулювали. Відповідно громада отримала земельну ділянку на вул. Біласа і Данилишина, де і споруджуватиме храм.

 

 

 

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш хрест освячення самовільно

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: