Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Франківський поет Володимир Присяжнюк презентував у Калуші збірку «Експресії» (ФОТО)

Переглядів: 1141

У Калуській центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка з нагоди відзначення Дня української писемності та мови відбулася презентація третьої поетичної збірки франківського поета Володимира Присяжнюка, яка називається «Експресії».

Презентована збірка вийшла друком у видавництві «Сполом». Автор передмови – Катерина Каленіченко, член НСПУ. Художник-ілюстратор – відома львівська мисткиня Ірина Токарська, з якою автор співпрацює уже кілька років поспіль, повідомляє Калуська центральна бібліотека.

Наскрізним стрижнем поетичної збірки Володимира Присяжнюка є емоційний стан ліричного героя творів, спалах його почуттів – не лише через закоханість чи розчарування, але й як наслідок небайдужого сприйняття сучасних українських реалій.

«Кожен автор, який творить поезію, а не віршує, у своїх творах виявляє максимальні емоції, – зізнався поет Володимир Присяжнюк. – Назва книжки, на мій погляд, відповідає змісту тих творів, які в ній зібрані. Це – найвищий вияв емоцій літературного героя. У збірці «Експресії» представлені поезії, написані упродовж півтора останніх років. Тематика поезій дуже широка – громадянська лірика, філософська, пейзажна, любовна… Але я так добирав до книжки поезії, щоб грані розділів не випирали, а були органічно єдині у своїй палітрі. Бо, на моє переконання, навіть у пейзажній ліриці обов’язково присутні автор і його відчуття, а що вже казати про інші спектри поезії».

Під час презентації автор розповів про творчий пошук, акцентуючи увагу на тому, що далеко не всі вірші є автобіографічними. Деякі образи героїв – це побачене та почуте від інших людей, але творчо опрацьоване та подане через призму особистого бачення автора.

Читацький же рейтинг, каже Володимир Присяжнюк, яскраво бачить по відгуках у соцмережах на той чи інший вірш. Нещодавно він встановив своєрідний місцевий рекорд у соцмережах, його вірш зібрав понад 10 тисяч лайків та близько 15 тисяч поширень користувачами у мережі Facebook.

Традиційно захід відбувся у форматі бесіди, де кожен присутній міг розпитати Володимира про його творчий шлях, муз та процес народження поезії, а також придбати книги з автографом автора.

Довідка

Володимир Присяжнюк – педагог за фахом, поет. Автор трьох книжок – поетичних пародій «Тобі сюди, Алісо!» (2016) та лірики «У середмісті моєї пам’яті» (2017) і «Експресії» (2019). Поезії Володимира Присяжнюка перекладені іспанською і галісійською мовами. Пісні на слова автора виконують Тарас Житинський, Олександр Войтко, Олександр Свєтогоров, Володимир Ринденко, Зоряна Валіхновська та ін.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: