Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Година пам’яті. У Калуші презентували «Жбан запашного напою» Василя Ганущака (ФОТО)

Переглядів: 1413

У неділю, 27 січня, у Калуській центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка відбулася година пам’яті «Не вигаснув вогонь його душі» та презентація книги поета, перекладача, літературознавця і публіциста Василя Ганущака «Жбан запашного напою».

«Жбан запашного напою» – це книжка літературно-критичних та літературознавчих розповідок Василя Ганущака, упорядкованих літературним критиком та головою обласної спілки письменників України Євгеном Бараном. А зібрала ці всі прижиттєві доробки письменника його дружина Валентина Корнійчук.

Голова обласної організації Національної Спілки письменників України Євген Баран, який презентував книжку, розповів, що вона вийшла з друку в 2017 роціза підтримки обласної програми по книгодрукуванню, повідомляє управління культури, національностей і релігій м. Калуша.

Книга складається зі статтей, розвідок періоду з 1979 року до 2008 року. Всі матеріали в книзі поділені на шість розділів: у першому розвідки, присвячені українській класичній літературі; у другому – перекладній літературі та українській літературі в Румунії та Пряшівщині(це його кандидатська робота); третій розділ – це рецензії на книги; четвертий розділ – статті, присвячені художньо-образотворчій спадщині українських митців; п’ятий розділ – матеріали, присвячені українському класичному набутку ХХ століття; і останній, шостий розділ – статті, рецензії про книги прикарпатських авторів, зокрема і наших калуських літераторів.

Цього дня у читальному залі бібліотеки зібралися калушани, які добре знали Василя Ганущака. Звучало багато теплих слів про цю людину з усткалуських літераторів Петра Шевчука, Івана Ткачика, Романа Бревка, доброго товариша Василя Ганущака, музикознавця з Дрогобича Володимира Грабовського та інших.

Модерувала захід письменниця, літературознавець, педагог, Заслужений вчитель України, член Національної спілки письменників України, громадська діячка Оксана Тебешевська. Працівники бібліотеки підготували слайд-презентацію фотографій про життя та творчість Василя Ганущака.

Василь Ганущак мав добрий літературний смак і був делікатний в оцінюванні. Це не заважало йому залишатись принциповим і фаховим. Сьогодні, коли руйнуються основи літературної і літературно-критичної традиції, - тихе, фахове, чесне слово Василя Ганущака допомагає зберегти український культурний простір.

Література впустила Василя Ганущакау своє безмежжя, і він там почував себе, як удома, був чутливим до краси слова і надзвичайно вимогливим до його вживання як у художньому творі, так і в побутовій бесіді, мав, за словами літературного критика Дмитра Юсипа, «що казати людям, і вмів це прекрасно робити…» Таким і залишиться він у нашій пам’яті.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: