Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Інспекторів з паркування у Калуші поки що немає

Переглядів: 756

Збільшення кількості транспортних засобів і відсутність достатньої кількості спеціально обладнаних для стоянки та зупинки автомобілів майданчиків призводить до того, що водії залишають свої авто у будь-якому зручному для них місці, нерідко порушуючи правила паркування. Щоб навести лад у цій сфері у березні на вулиці Калуша мали вийти муніципальні інспектори з паркування. Але, як з’ясувалося, не вийшли…

Чому так сталося і коли на вулицях нашого міста все ж таки можна буде побачити інспекторів з паркування, розповів начальник управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрій Соколовський, повідомляє «Нафтохімік-Калуш».

– Восени Верховною Радою був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», – зазначає Ю.Соколовський. – Серед ряду новацій цим законом було передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть впроваджувати автоматизовану систему контролю оплати паркування, збільшувати чисельність посадових осіб місцевого самоврядування для прийняття на роботу інспекторів з паркування та ін. Калуська влада вирішила скористатися наданими їй правами і наприкінці минулого року на сесії міськради було прийнято рішення додати в органи виконавчої влади дві штатні одиниці – інспекторів з паркування. Крім того, депутати виділили з міського бюджету 50 тис. гривень на спеціальне обладнання для організації роботи інспекторів з паркування.

Планувалося, що інспектори приступлять до роботи в березні цього року, але вирішили зачекати до травня, коли вступлять у дію зміни до законодавства, які передбачають більш жорстку відповідальність власників євроблях. Адже зараз, якщо, наприклад, будуть неправильно припарковані автомобілі з українською та іноземною реєстрацією, то накласти штраф інспектори зможуть лише на власника першого, бо про другого власника у базі даних ще не буде інформації. Як на мене, це несправедливо, тому ми вирішили дещо зачекати допоки ці, так би мовити, формальні нюанси будуть врегульовані.

Нагадаємо, що інспектори з паркування зможуть навіть без присутності водія транспортного засобу скласти відповідний адміністративний протокол про накладення штрафу. Для цього необхідно буде зробити зйомку автомобіля з кількох сторін з прив’язкою до GPS-координат і часу. До слова, протокол складатиметься не на того, хто їхав за кермом, а на власника, відтак останньому присилатимуть так звані «листи щастя».

Насамкінець хотілося б зауважити, що штрафи за паркування транспортних засобів у невстановлених місцях чималенькі – до 2 тис. гривень.

Якщо контроль і система штрафів не спонукатимуть водіїв до паркування за правилами, то згодом доведеться вдаватися до більш жорстких заходів – укладати договір щодо евакуації автомобілів на штрафмайданчики, – наголошує Ю. Соколовський. – Відповідно потім власники транспортних засобів будуть зобов’язані оплатити евакуацію авто і щоденне зберігання його на штрафмайданчику.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш івнспектори паркування

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: