У Краєзнавчому музеї Калущини відбувся круглий стіл на тему «Іван Костів – дослідник галургії Калущини». Захід присвятили до 75-річчя вченого, кандидата технічних наук, хіміка-технолога державної установи «Науково-дослідний і проєктний інститут основної хімії».
У круглому столі взяли участь голова Калуської територіальної громади Андрій Найда, кандидат технічних наук, який привітав ювіляра почесною грамотою й вручив нагороду – золотий значок «Калуш» за вагомий внесок у дослідження галургії Калущини.
Від колективу КЗ «Музейно-виставковий центр» й дирекції закладу ювіляра привітав модератор заходу Іван Тимів, історик, провідний науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини.
З вітальним словом виступив колега по фаху Євген Гірник, голова виконкому Калуської міськради народних депутатів у 1990-1991 рр., народний депутат України 4-го скликання (2002-2006 рр.). Він поділився спогадами про свою діяльність в якості хіміка-технолога на сульфатній збагачувальній фабриці ВО «Хлорвініл». Розкрив таку маловідому грань особистості науковця Івана Костіва як його активна громадська діяльність і участь у суспільно-політичних процесах кінця 80-х – початку 90-рр. ХХ ст.
Учасниками заходу були також колеги з Івано-Франківська, зокрема Ольга Хацевич, кандидатка хімічних наук, доцентка кафедри хімії, факультету природничих наук ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника», Ігор Ільницький, кандидат історичних наук, викладач-методист, викладач історії та філософії ДВНЗ «Калуський політехнічний коледж», Людмила Андрійчук, історик, старша наукова співробітниця Меморіального музею «Калуська в’язниця», Леся Кирилович, депутатка Калуської міської ради, наукова співробітниця Музею-оселі родини Івана Франка у Підгірках, працівники Калуської центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка, калуський поет Іван Ткачик, краєзнавці, гості міста. Учасники круглого столу обговорювали проблему створення великої хімії, її успіхи і невдачі; екологічні проблеми Калуша; питання використання власних сировинних ресурсів; проєкти взаємної співпраці з Узбекистаном і Казахстаном та ін.
Підсумовуючи захід, ведучий Іван Тимів зауважив, що гонитва за показниками виробництва й байдужість до стану довкілля спричинили виникнення низки екологічних проблем у Калуші та поза його межами. Калущина має значні потенціальні можливості для використання місцевих сировинних ресурсів. Залучення вітчизняних інвесторів та взаємна співпраця із зарубіжними партнерами сприяли б якісному відновленню калійного виробництва у Калуші, а, отже – появі нових робочих місць та поверненню калушан до рідного міста.