Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш мовою статистики: населення, промисловість, інвестиції, торгівля (ІНФОГРАФіКА)

Переглядів: 4509

27 травня Калуш відзначає свій 581-ий день народження. Сучасний Калуш – це великий промисловий і культурний центр Прикарпаття.

За інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області, на даний час у місті проживає понад 66 тис. осіб або 4,8% чисельності наявного населення області. Слід зазначити, що місто Калуш є молодим, середній вік мешканця становить 40 років. Найбільш чисельними є вікові групи 20-39 років, що складає 29% наявного населення міста, та 40-59 років (30%).

Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, виготовлення виробів із деревини, виробництва паперу та поліграфічної продукції, виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. За 2017 рік промислові підприємства Калуша реалізували продукції (товарів, послуг) на 9,5 млрд грн, що склало 20,1% загальнообласного обсягу, в основному за рахунок збільшення виробництва хімічної продукції. У розрахунку на одну особу населення реалізовано промислової продукції на 142,6 тис. грн (в середньому по області – на 34,3 тис. грн), що відповідає другій позиції серед міст обласного значення та районів області.

Будівельні підприємства міста у 2017 році забезпечили 3,9% загальнообласних обсягів будівельних робіт. В Калуші прийнято в експлуатацію 138 квартир загальною  площею 16,6 тис. кв. м, що у 1,9 раза більше, ніж у 2016 році.

Підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2017 року освоєно 305,7 млн. грн капітальних інвестицій або 3,2%  загальнообласного обсягу,  що  відповідає  6 місцю  серед міст обласного значення та районів області. У розрахунку на одну особу населення освоєно 4,6 тис. грн (в середньому по області – 7,1 тис. грн).

Інвестори  з  13  країн  світу на кінець  2017 року  вклали в економіку міста 260,2  млн дол.  США   прямих   іноземних   інвестицій  (акціонерного   капіталу)  або  3888,9 дол. США  у  розрахунку  на  одну особу  населення,  що  є  найвищим  показником  в області (в середньому по області – 660,3 дол. США).

Значною є частка Калуша і в зовнішній торгівлі товарами. У минулому році питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності міста у загальнообласних обсягах експорту товарів склала 31,2%, імпорту – 32,4%. Партнерами міста в експорті товарів були нерезиденти з 51 країни світу, яким відвантажено товарів на 207,9 млн дол. США. Вагоме місце в експорті займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості, мінеральні продукти, деревина і вироби з деревини, папір та картон. Найбільші їх обсяги експортували до Туреччини, Російської Федерації, Польщі, Латвії, Індії, Білорусі, Словаччини, Швеції. У розрахунку на 1 мешканця міста експортовано товарів на 3,1 тис. дол. США,  що  у 6,5 раза перевищує середньообласний показник.

Підприємства міста надавали і послуги закордонним партнерам, насамперед транспортні та з переробки матеріальних ресурсів.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш статистика дані

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: