Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш ПРО | Ольга Єланіна: «Комісія по ВТС була створена, щоб зняти напругу громади, а не насправді щось вирішити»

Переглядів: 1715

На засідання, окрім представників Народної ради, прийшов лише голова комісії Василь Гордій та з 20-хвилинним запізненням головний інженер ВТС Олександр Микитин. Причин відсутності на засіданні депутатів і тим більше директора ВТС Ігоря Яковини Василь Гордій пояснити не міг, повідомив лише, що всі вони були поінформовані.

Зрозуміло, що повноцінного обговорення існуючих проблем і тим більше прийняття якихось рішень бути не могло. Тому голова комісії відразу хотів оголосити, що засідання через відсутність двох сторін не відбудеться. Проте представники Народної ради і на цей раз, на відміну інших, мали що сказати і змусили Василя Гордія бодай вислухати свої зауваження. Щоправда, пізніше до обговорення доєднався і представник ВТС.

Нагадаю, що і на поперед-ньому засіданні, яке проходило 29 грудня, депутатська комісія ніяких напрацювань не представила. Свої пропозиції надали лише представники Народної ради. Тоді Ігор Яковина запропонував ці рекомендації опрацювати, а відтак йти далі, вирішуючи все поетапно. Водночас він повідомляв, що ВТС замовив у державному інституті проектування комунального будівництва «Львівдіпрокомунбуд» техніко-економічне обґрунтування щодо розмежування каналізації (фекальної і лівньовки) і впродовж десяти днів ця документація повинна бути готова. Тоді, мовляв, можна буде говорити предметніше про суму за очищення стоків, яку міг би взяти на себе міський бюджет, а не калушани, які не мають до цього жодного відношення. Саме представники Народної ради настоювали, що жителі міста повинні платити за очистку тих кубів води, які реально спожили, а не за дощові води, які потрапляють у каналізацію. Це вже проблема комунальників, заужували вони.

Та хоча з часу того засідання минуло далеко не десять, а 25 днів, обіцяної документації до цього часу нема. Головний інженер повідомив, що через свята інститут надав лише часткові напрацювання, в які водотеплосервісівці внесли свої корективи і направили на доопрацювання. Відтак говорити про якісь конкретні суми зарано.

Представники Народної ради і цього разу повідомили, що не отримали від ВТС обіцяної документації. Із 25 позицій їм надали кілька паперів по п'яти, зазначив Роман Данів, а щодо інших відповіли, що «КП «ВТС» не є розпорядником інформації по даних питаннях». На думку громадського активіста, це не що інше, як чергова відписка, і ця секретність тільки наштовхує на думку про корупційні діяння.

Проте, проаналізувавши той мізер інформації, який вдалося отримати, представники Народної ради прийшли до висновку, що штатний розпис ВТС складений з порушеннями. З нього не видно ні посад, ні окладів, не можна зрозуміти, хто і якою роботою займається, зазначив Роман Данів (не виключено, що реального штатного розпису громадським представникам не надали, а лише якісь окремі витяги з нього. – Авт.). Відзначили також і надмірну кількість у штаті підприємства обслуговуючого персоналу. «Треба міняти організаційну структуру, інакше ніякого зменшення тарифу не буде», – наголосив пан Данів.

Про те, що в Нацкомісію були подані завищені розрахунки, які не відповідали дійсності на момент затвердження тарифу, тобто на червень 2014 року, наголосила і активістка Валентина Бідонько.

Звернули увагу представники громадськості і на кредит Світового банку, який не дав підприємству очікуваної економії. На думку активістів, якби був економічний ефект від кредиту, то тарифи б так не зросли. Якщо ж вони настільки підскочили, то це говорить про неефективність. Можливо, доцільніше було б міняти не насоси, а водопровідну систему, яка дає понад 50% втрат води.

– Як можна збільшувати тариф на воду у 2,5 рази, коли він і так був високий, – запитував Роман Данів. – Людей заганяють у борги. Робляться штучні збитки. Керівництво не спроможне ефективно працювати, не може організувати виробництво. А відсутність тут керівника і депутатів, це тільки затягування часу.

Його підтримав і Богдан Дмитришин: «Те, що ми обговорюємо тут, ніким не виконується. Нема навіть протоколу засідань. А він має бути, і члени комісії повинні бути з ним ознайомлені. Ми повинні працювати у ВТС, де є під руками вся документація, а не в кабінеті секретаря ради».

На це голова комісії відповів, що протокол попереднього засідання є і цього буде, а також додав: «У нас не виходить співпраці. Є Народна рада, є депутати, є представники ВТС, а в результаті працює лише одна сторона, тобто Народна рада, інші – знаходять відмовки. Якби були виконані ваші вимоги, був би і результат: зменшення тарифу, збільшення тарифу чи кримінальна справа. Сам я вам апелювати не можу, я просто киваю головою і можу вас вислухати. І тих самих депутатів прийти на засідання я заставити не можу. Хіба доповім про це на сесії секретарю міської ради».

Судячи зі слів Василя Гордія, можна припустити, що не лише депутати не бажають вникати у фінансову-господарську діяльність ВТС, а й сам голова. Адже якби він пробував ознайомитися бодай із тією документацією, яку з горем пополам отримали представники громади, то знав би, про які огріхи в розрахунках і недоліки говорять громадські активісти. Беручи до уваги все це, напрошується висновок, що або роботою даного комунального підприємства депутати цілком задоволені, або ж їм просто до цього байдуже. Тож цілком слушно представниця Народної ради Ольга Єланіна зауважила, що «комісія була створена, щоб зняти напругу громади, а не насправді щось вирішити».

Врешті після двогодинного спілкування голова комісії вирішив доповісти з цього приводу на сесії, поїхати разом з представниками Народної ради на ВТС, щоб отримати необхідну документацію, і врешті 6 лютого провести заключне засідання. Та видається, що і на ньому ми знову почуємо лише пропозиції громадських активістів, адже на те, що в роботу включаться депутати, сподіватися годі.

Анастасія ВОЛЬСЬКА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: