Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш ПРО | Віталій Маліборський: «Ми воюємо за Україну, а не за об’єкти...»

Переглядів: 1829


«Якби не наші люди, нашої армії ще тоді не стало б. Нас витягнули люди, які передавали консерви, які передавали форму, спорядження...», – зауважив Сергій Лях. Інші бійці також підтвердили важливість волонтерського руху.
Солдати розказали про буденність та організацію на фронті й прифронтових зонах. Зокрема, говорили про мобілізацію, яка і зараз актуальна. Наприклад, Сергій Лях засвідчив, що він попав у хвилю першої мобілізації: «Я був у першій мобілізації, тоді ще був Крим, ще не було ДНР, ЛНР. Розуміння війни не було як такого. Нас призвали, і всі хлопці сказали «Так». У військкоматі нас зібрали 50 чоловік, з них відібрали близько 30-ти. Деякі відмовились їхати: в кого робота, в кого сім'я».

DSCN0770
Віктор Павлів доповнив, що треба брати не всіх підряд, бо ті призовники, які не мають бажання служити з огляду на певні об'єктивні причини, стають тягарем для всієї бригади.
Продовжуючи тему мобілізації, Віталій Маліборський висловив думку: «Краще не брати тих, хто не хоче служити. Пізніше з такими людьми виникає багато проблем...».
Окрему полеміку викликало питання про рівень підготовки Нацгвардії, Збройних Сил, добровольчих батальйонів та їх взаємодію між собою. Зокрема, військові зауважили, що Нацгвардія, в основному, виконувала PR-роль, в той час, коли Збройні Сили робили «брудну» роботу. «Це був батальйон «Золоті ворота», робили все для галочки, ніби вони зачистили село, яке вже ми зачистили», – зауважив Ігор Паливода, таку ситуацію хлопці приблизно окреслили й щодо добровольчих батальйонів.
Розповіли військові й про ставлення та настрої місцевого населення. За словами Віталія Маліборського, там «дуже нормальні, адекватні люди».
– У мене був такий випадок: на базарі старша жіночка продавала овочі фрукти, і коли я проходив поряд вона запитала: «Ребята, вы город не сдадите?» Тобто є такі ситуації, – поділився боєць.
Розказували про допомогу місцевих. Сергій Лях зазначив: «Не секрет, що всі вони хотіли в Росію, на початку, але коли побачили, що таке Новоросія, ДНР, ЛНР, то всім стало ясно. Сказати, що вони винні в цьому, – не можу. Скільки людей – стільки думок...». Віктор Павлів прокоментував цю ситуацію наступним чином: «З моменту незалежності там Україна нічого не робила. Активно розповсюджувала свою пропаганду Росія. Якщо сісти послухати їхнє радіо, як переконливо все говорять, то сам починаєш в це вірити».
Обговорювали і питання щодо Донецького аеропорту. Чоловіки одноголосно відповідали, що якщо забрати аеропорт, злітні полоси, то залишиться українська земля. «Ми воюємо за Україну, а не за об'єкти... У нас зараз іде духовне очищення. Такі міста, як Дніпропетровськ, Харків закохались в Україну», – наголосив Віталій Маліборський.
Останнім часом багато хто говорить про введення військового стану. Солдати ж АТО до цього ставляться достатньо негативно, тому що таке положення тягне за собою багато наслідків як політичного, воєнного, економічного, так і міжнародного характерів.

Анна БУДОВСЬКА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: