Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш сортує: місцева молодь навчає однолітків, як зменшити кількість відходів (ФОТО)

Переглядів: 249

У Калуській громаді реалізовують проєкт «Калуш сортує».

Мета – навчити однолітків правильно поводитися з відходами. Втілюють цю ініціативу у рамках програми UPSHIFT, яку в Івано-Франківській області реалізує ГО «Між іншим», за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.

У Калуській громаді проєкт провадять активісти ГО «Молодь у дії», наставницею, якої є Іванна Гриців.

Ідея, відібрана й підтримана на конкурсній основі, напрацьована чотирма лідерками ГО «Молодь у дії»: Євгенією Німак, Анастасією Паламарчук, Тетяною Ковалевською та Софією Сушко.

«Зараз намагаємося розвивати правильні цінності в однолітків. Якщо ми закладемо хоча б у сотні школярів і студентів розуміння необхідності сортувати відходи, цей процес вже буде запущено. Тема поводження з відходами загалом дуже складна і не пропрацьована не те що на рівні нашої громади, а й держави. Але ми взяли на себе сміливість допомогти молоді зробити перший крок до мрії, де сортують всі», – розповідає учасниця проєкту Євгенія Німак.

Першою частиною проєкту є лекції, де учасникам розповідають про наслідки недбалого ставлення до сміття і про те, як можна контролювати кількість відходів. Між теорією ліцеїстам і студентам пропонують командні ігри, щоб на практиці закріпити отримані знання. До занять долучені старшокласники ліцеїв № 5, 10, та імені Дмитра Бахматюка, а також студенти фахового коледжу культури і мистецтв і фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій.

У кожен із цих п’яти закладів освіти придбали сміттєві баки: впроваджують збір пластику та паперу. Між закладами згодом влаштують челендж. Зібрані відходи передадуть на вторинну переробку.

20 квітня у рамках проєкту відбудеться толока. Прибиратимуть одну із ділянок громади на березі р. Лімниці. На очищеній території влаштують пікнік.

ГО «Молодь у дії» заручилася підтримкою Калуської міської ради, які планують долучитися до толоки і допомогти вивезти з локації зібране сміття.

Схожі матеріали за тегами: «Калуш сортує» проєкт

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: