Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш сподівається виграти грант на проєкт «Калуське людвисарство: дзвони крізь віки»

Переглядів: 408

30 квітня голова ГО «Калуш туристичний» Віктор Павлів та головний спеціаліст загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яна Думенко подали проєкт «Калуське людвисарство: дзвони крізь віки» на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад 2021 у межах реалізації проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

Даний проєкт реалізується Міністерством регіонального розвитку України, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською та Чернівецькою обласними державними адміністраціями, Асоціацією Єврорегіон «Карпати-Україна» і фінансується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на сайт Калуської міської ради.

Мета проєкту калушан – створення експозиції дзвонів на території загальноосвітнього закладу із залученням краєзнавців, волонтерів, інших дослідників краю задля відновлення та збереження історико-культурної спадщини з дзвоноливарства.

Музейна експозиція перетвориться на важливий осередок освіти і навчання, оскільки саме вона забезпечить доступ до національної культурної та природної спадщини людям різного фаху та віку. Вагомість цієї ролі базується на спроможності експозиції надавати громадськості інтерактивну, предметну та ідейну платформи для глибшого пізнання своєї етнічної ідентичності, нації та всього світу.

Попередньо дослідженнями дзвонів займалися краєзнавці Василь Фіцак, Олександр Коваль та вчителька Калуського ліцею № 4 Світлана Загребельна, яка вивчала родовід Фельчинських та заснувала музей «Історія рідного краю». Краєзнавчу спадщину Фельчинських на Калущині репрезентує експозиція музею за розділом «Мистецтво дзвонарства в родині Фельчинських».

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш грант дзвоноливарство музей

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: