Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуш відвідала міжнародна делегація зі Словаччини та Чехії, яка займається пошуком поховань полеглих бійців (ФОТО)

Переглядів: 191

27 листопада у Калуші приймали міжнародну делегацію, яка брала участь в міжнародній науково-практичної конференції «Українсько-словацькі військові підрозділи австро-угорської армії у Великій війні: на шляху до незалежності» в Івано-Франківську.

Організаторами конференції виступили кафедра теорії та історії держави і права та кафедра історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, КП Івано-Франківської обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів «Пам’ять», КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац» та ГО «Поступовий гурт франківців», інформує «Калуш ФМ» з посиланням на сайт Калуської міської ради.

Мета конференції надзвичайно шляхетна – вшанувати жертв, які полягли в тих війнах, вважає голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

«Тема меморалізації жертв воєн завжди буде актуальною. У 20 столітті дві великі війни прокотилися нашими теренами, зокрема Прикарпаттям і Словаччиною, то перед нами стоїть ще багато завдань», – зазначив він.

Словацькі науковці розповіли, що мають вже 15-річний досвід такої діяльності у Словаччині, тож не проти поділитися ним із українськими науковцями та дослідниками. Також вони б хотіли дізнатися про місця, де воювали їхні предки в Україні, і допомогти українським колегам відновити могили часів І світової війни, які є на території України. На багатьох із них поховано громадян Словаччини, які в тій війні загинули.

Пошуковими роботами на військовому кладовищі в Калуші займаються краєзнавець Андрій Шутяк, який досліджує період Першої світової війни та знаходить у австрійських архівах інформацію про загиблих і похованих у Калуші, директор комунального підприємства «Ритуальна служба» Олександр Коваль та краєзнавець Василь Фіцак.

Тож між представниками Калуської громади і учасниками делегації відбувся конструктивний діалог щодо спільного бачення увіковічнення та збереження пам’яті про часи Першої світової війни, полеглих воїнів та цивільного населення.

Разом з пошуковими та реставраційними роботами головний спеціаліст загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яна Думенко також проводить напрацювання щодо участі у державних та міжнародних грантових програмах, пошуку партнерства для їх реалізації.

Схожі матеріали за тегами: Калуш делегація Словаччина Чехія

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: