Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калушанам презентували перевидання діаспорного збірника статей, спогадів, документів і фотоматеріалів «Євген Коновалець та його доба»

Переглядів: 358

У Калуші  презентували сучасне перевидання діаспорного збірника статей, спогадів, документів і фотоматеріалів про життя й діяльність полковника Армії УНР, голови Української військової організації та Організації українських націоналістів Євгена Коновальця «Євген Коновалець та його доба». Центральна бібліотека імені Тараса Шевченка заледве вмістила всіх бажаючих поспілкуватися з ініціатором перевидання, автором передмови, істориком, головою Івано-Франківської обласної ради Олександром Сичем та гостями з Івано-Франківська.

Постать Євгена Коновальця займає одне з перших місць у плеяді видатних історичних діячів України. Життя і діяльність цієї людини незламної волі, високого духу і непохитної віри у свій народ можуть служити взірцем для сучасних і прийдешніх поколінь українців, переконаний Олександр Сич, інформує "Калуш ФМ".

За його словами, Євген Коновалець є взірцем політичного лідера, якого сьогодні Україні дуже бракує: «Він воював за Незалежність нашої держави. Нині на владному Олімпі України необхідний патріот, який щиро вболіватиме за державу й долю її народу. Хто ознайомлений зі збірником його праць, це розуміє. Коновалець – галичанин, який воював за українську державу на Наддніпрянщині. За це отримав несприйняття галичан, але саме в Галичині побудував нову підпільну організацію, яка боролась за незалежність усієї України. Всі знають Степана Бандеру, Романа Шухевича, і друзі, і прихильники, і вороги, і недруги, але, на жаль, окрім вузького кола націоналістів та істориків, уже всі забули, хто такий Євген Коновалець. Однак із творіння Коновальця, тієї організації та атмосфери, яку він зумів створити, й виникли такі історичні постаті, як Бандера, Шухевич, Стецько і десятки інших. Коновалець був справжнім інтелектуалом, талановитим до всього. Не тільки вояком, а й добрим письменником, наставником. Таким учителем, котрий міг вивести молоду людину на твердий шлях, пояснивши ідею, з якою вона має йти».

Перше видання «Євген Коновалець та його доба» – результат багаторічної праці – вийшло друком 1974 року в Мюнхені накладом фундації Євгена Коновальця.

«Перевидання є значно змістовнішим, тому що наші сучасні українські науковці, виходячи зі стану сучасної української історичної науки, сучасних знань про український націоналізм, внесли цілий ряд доповнень і правок у те, попереднє видання. Тому воно значно відрізняється, воно якісніше. Але не було б цього видання – не було б сучасного видання», – зазначає Олександр Сич.

За його словами, перевидання доповнено коментарями та фотографіями до тексту, що відображають останні наукові дослідження, доповнюють та уточнюють події й імена, про які йдеться в книжці: «Це просто феноменальне видання, це практично хрестоматія з української політичної історії 20-30-х років минулого століття. Мова не тільки про постать Коновальця, мова про атмосферу, добу в найменших деталях. Галичина, Наддніпрянщина, еміграція. Різні люди, різні середовища показують, що в той час відбувалося, в яких умовах працював Євген Коновалець».

Перевидала книгу ГО «Інститут наукових студій націоналізму». Її очільник, депутат обласної ради Ігор Дебенко наголошує на важливості книги в контексті сучасної політичної історії: «У сучасній Україні ледь кожен політик хоче створити свою партію. Як то кажуть, єднаймося, але навколо мене. Євген Коновалень був не таким. Він є взірцем політичного лідера, який на перше місце ставив державу, а не власні амбіції. І вмів об’єднати навколо себе представників різних політичних середовищ. Сьогодні Україні такого лідера бракує. Можливо ця книжка допоможе українцям стати більш єдиними, адже маємо спільну мету розвиток і процвітання країни».

На презентацію завітали представники влади, громадських організацій, краєзнавці, історики, молоде покоління калушан. Відома краєзнавця і письменниця, депутатка обласної ради Оксана Тебешевська уже мала нагоду ознайомитися з виданням, вважає, що на його сторінках Євген Коновалець постає справжнім, живим.

«Євген Коновалець з цієї книжки постає не просто як вождь, як керівник, а як людина. Дуже цікаво розповідається про його дитинство, про його юність, як формувався його світогляд. І знову ж таки, людина має позитивне, негативне. Тобто, з якимись своїми чи слабостями, чи вадами показаний Коновалець живим. І це дуже важливо. Ну і важливо його вчення. Я думаю, що якби не Коновалець, то не було б такого Степана Бандери, і такого Романа Шухевича», – переконана Оксана Тебешевська.

Олександра Сича на теренах Калуша привітав міський голова Андрій Найда, вручивши пам’ятний подарунок. Андрій Михайлович наголосив, що дане видання повинно бути у кожного свідомого українця, адже Євген Коновалець – взірець політичного лідера, який щиро вболівав за українську державу й долю її народу. 

Загалом презентація супроводжувалася допитливим та інформативним діалогом істориків, політологів та краєзнавців. Два примірники видання Олександр Сич подарував і для читачів Калуша.

 

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: