Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калушанам розповіли про життєвий і творчий шлях уродженця Підгірок Григорія Смольського

Переглядів: 223

У Краєзнавчому музеї Калущини відбулася лекція «Григорій Смольський: життєвий і творчий шлях класика українського мистецтва», приурочена до 130-ої річниці з дня уродин художника, педагога, публіциста, мистецтвознавця.

Про життєвий і творчий шлях нашого земляка, уродженця Підгірок, одного з перших учнів мистецької школи Олекси Новаківського – першої в Галичині української художньої школи, яка була створена в 1923 році у Львові з благословення і фінансової підтримки митрополита Андрея Шептицького, вела мову наукова співробітниця музею-оселі родини Івана Франка в Підгірках Дарія Ониськів, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на МВЦ.

У ході лекції присутні почули точки зору дослідників життя і творчости мистця, якому довелося жити, працювати й виживати в умовах, коли на рідній українській землі панувала то польська, то німецька, то радянська влади. Лекторка повідала також про експозицію, присвячену Григорію Смольському в музеї-оселі родини Франка, яку художник добре знав, бо ріс на одній вулиці, і якій присвятив чимало своїх робіт.

Зберігачка фондів виставкової зали Галина Турчик ознайомила з живописом і графікою художника. Наголосила на тому, що у 1983 році був виданий каталог робіт Григорія Смольського, який ще донедавна можна було придбати на аукціоні. Представила й роботи онука Григорія Смольського.

Про персональну виставку робіт мистця в Калуші у 1999 році нагадала спеціалістка управління культури, національностей і релігій Калуської міської ради, головна просвітянка Калущини Леся Кирилович.

Ця виставка була першою у тодішній картинній галереї, яку відкрили два місяці перед тим якраз у тому ж приміщенні Краєзнавчого музею, де проходила цьогорічна лекція. А допомогла присутнім повернутися в ті часи стаття Василя Ганущака «Бойко, закоханий у Гуцульщину», що була опублікована в газеті «Оріана» й поміщена у книзі «Слово правди», яку упорядкувала в 2021 році його дружина Валентина Корнійчук.

Лекцію слухали калуські художники, слухачі Університету ІІІ віку, поціновувачі творчості Григорія Смольського.

 

Схожі матеріали за тегами: Підгірки Григорій Смольський лекція

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: