Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калушанин взяв участь у розкопках залишків німецького літака на Долинщині (ФОТО)

Переглядів: 293

Місце падіння німецького літака Heinkel-111 знайшли пошуковці у горах на Долинщині. Шукали його 13 учасників групи “Пошук літаків Другої світової війни в Україні”. Серед них і калушанин Віктор Павлів.

Зі слів дослідників, робота із пошуку літака тривала довгі три роки. Саме стільки часу знадобилося для того, щоб зібрати докупи всі деталі головоломки.

Враженнями від історичної знахідки в мережі Facebook поділився керівник пошукової групи Андрій Риштун. Про це пише WestNews.

“Ми дослідили німецький літак HE-111(Heinkel) в Карпатах, коло Долини. Нам вдалося повністю ідентифікувати екіпаж, дату та обставини катастрофи. На місці загибелі встановлено пам’ятну табличку. Нас було тринадцять чоловік. Та навіть попри таку кількість людей ми не знесли і половини знайдених деталей. Стільки їх там було. Усі вони підуть в музей збитих літаків. Роботи над створенням музею вже розпочато.

Літак HE-111 був бомбардувальником. Він летів з Кросно (Польща) в Чернівці. В той день були погані погодні умови, снігопад. Радянські літаки не піднімалися в повітря взагалі. Екіпаж Хенкеля був молодий, найстаршому пілоту було лише 25 років. Вони врізалися в гору та загинули на місці. Місцеві жителі розповідали про кістки, яких багато знаходили навколо літака. На момент нашого приходу кісток вже не було”, – йдеться у дописі.

На місці катастрофи серед знайдених речей був жетон пілота, деталі парашутної системи, генератор BOSH, елементи шасі, вихлопної системи і двигуна. Вони розкидані вздовж прямої падіння і мають ознаки горіння. Були також і підошви від взуття.

“На цій історії можна ставити жирну крапку. І продовжувати працювати далі над пошуками інших бортів”, – додав Андрій Риштун.

 

 

 

Схожі матеріали за тегами: долина літак рештки павлів

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: