Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калушу урізали фінансування на «доступні ліки» та інсулін

Переглядів: 1065

Цього року область значно зменшили Калушу фінансування по програмі «Доступні ліки» та по забезпеченню інсуліном хворих на цукрових діабет.

За словами головного лікаря Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайла Гаврилишина, по програмі «Доступних ліків» на 2019 рік Калушу передбачили лише 1 млн 44 тис. грн, в той час як у минулому році ця сума сягала 3,7 млн грн.

При цьому головний лікар зауважує, що всі виділені Калушу кошти у 2018-му були використані, і ті категорії пацієнтів, яким були передбачені «доступні ліки», отримували їх без перешкод.

- Зрозуміло, що суми, передбаченої на цей рік, на всіх не вистачить, тому пацієнти найперше почнуть ставити претензії до нас, – каже Михайло Гаврилишин. – Проте розподіл коштів здійснював Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА і ми до цього не маємо ніякого стосунку.

Аналогічна ситуація і з коштами для хворих на цукровий діабет, які лікуються інсуліном. Їм МОЗ гарантує безкоштовне забезпечення цим препаратом. Проте вже у минулому році по області для цієї категорії хворих коштів не вистачало.

- За даними аптечної мережі, у 2018 році Калуш використав на інсулін більше 6 млн грн. На цей рік наразі передбачили на 435 хворих 1млн 886 тис. грн при орієнтовній потребі у 7 млн грн. Практично цих коштів вистачить на 3 місяці, – зазначає головний лікар міської поліклініки. – Для порівняння, Калуському району, де є 121 інсулінозалежний хворий, передбачили 1 млн 467 тис. грн. Чому так і якими критеріями керувались чиновники департаменту при розподілі коштів, невідомо.

Схожі матеріали за тегами: Калуш фінансування доступні ліки

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: