Рік тому маріупольці, які покинули рідні домівки через вторгнення росії на українські землі, об’єдналися та створили осередок для вирішення спільних питань.
Так, 30 червня 2022-го року в Калуші відкрили Центр комплексної підтримки переселенців «Я – Маріуполь». Впродовж року тут гуртувалися тисячі людей, які рятувались від війни, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.
Наразі в нашій громаді мешкають понад 270 осіб з героїчного міста Марії. У Центрі кожна маріупольська родина може отримати всебічну допомогу: гуманітарну, психологічну, лікарську, юридичну. Тут організовано і змістовно проводять своє дозвілля діти, а дорослі – діляться спільними проблемами і переживаннями, разом спікуються, сумують чи радіють. Завдяки співпраці з органами та установами місцевої влади, громадськими організаціями та активістами, меценатами і волонтерами маріупольці уже стали частиною Калуської громади, долучаючись до ріноманітних заходів та святкувань.
А у міському парку ім. Івана Франка, на знак єдності наших громад, квітує синьо-жовта локація: чорнобривці і петунії – як символ Маріуполя у Калуші. «Калуський Центр здобув перше місце на кращу локацію серед усіх подібних об’єднань з цілої України», – з гордістю зазначає його очільниця Ірина Шалашна.
Від імені своїх згуртованих земляків сьогодні вона вручила Подяку міському голові Андрієві Найді за сприяння у відкритті і роботі установи. Маленький ювілей вшанували своєю присутність перший заступник міського голови Мирослав Тихий та керуючий справами виконкому Олег Савка.
Високохудожніми мистецькими номерами прикрасили захід дует бандуристів у складі Ірини Романів та Світлани Матіїшин, чудові виконавці Олександр Турлай, Наталія Левінська, зразковий театр пісні «Гармонія» під орудою Віталіни Липовської, акторка театру «Легенда» Анна Шабуніна.
Підготувала і провела програму режисерка Леся Піцик.
Центри «Я – Маріуполь» функціонують у сімнадцяти містах України, здебільшого – в обласних центрах. Калуш став першим невеликим містом, де відкрилась така установа.