Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Комісія міської ради обстежила хвостосховище №1. Необхідна рекультивація (ФОТО)

Переглядів: 1268

11 грудня комісія у складі представників управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради та управління будівництва та розвитку інфраструктури міської ради та під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко провела виїзну нараду з метою обстеження хвостосховища №1 ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана».

Під час візуального обстеження бортів та поверхні хвостосховища №1 виявили велику кількість посадочних озер заповнених водою атмосферного походження. Ця вода просочуючись у товщу хвостосховища, виносить солеві компоненти, які вилуговуються та утворюють масивні скупчення білої кристалізованої маси (мірабіліту) на бортах хвостосховища. Протягом останнього часу цей процес відбувався так інтенсивно, що прилеглі до хвостосховища території вкриті солями аж до автодороги, яка веде в с. Кропивник, повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради повідомляє.

Для припинення даних процесів необхідно виконати ряд першочергових робіт по ліквідації утворених ярів, карстів, по яких під час опадів стікають розсоли, а також провести рекультивацію поверхні хвостосховища №1, що включає вирівнювання поверхні та покриття шаром суглинку.

Ці роботи передбачено у проектно-кошторисній документації з ліквідації джерел забруднення підземних вод та рекультивації порушених земель на території гірничо-технологічних об’єктів колишнього Калуського калійно-магнієвого виробництва (Домбровський кар’єр із зовнішніми відвалами розкривних порід №1 та №4, хвостосховище №1, хвостосховище №2, шламонакопичувач), розробка якої має бути завершена до кінця 2018 року.

Виконавцем проектно-кошторисної документації після проведення тендеру було призначено ТОВ «Гірхімпром» (м. Львів). Вартість виготовлення проектної документації складає 18500,0 тис. грн. Ці кошти були виділені Калуській міській раді як субвенцію з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної документації дуже дороговартісне, тому Калуська міська рада буде звертатись до Кабінету Міністрів України із запитом про фінансування з державного бюджету.

Довідка.

Хвостосховище №1 – загальна площа поверхні – 54,3 га, об’єм - 15 млн м³. Експлуатувалось з 1967 по 1987 рік.

У 1993 році виконано часткову рекультивацію шляхом покриття поверхні шаром суглинку та гіпсо-глинистої породи товщиною 1,5 м.

У 1996-1997 роках виконувались роботи по ліквідації карстових воронок, засипці вимоїн та очищенню укосів дамб від відкладів мірабіліту.

Схожі матеріали за тегами: Калуш хвостосховище рекультивація

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: