Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Лімниця може затопити третину Середнього Бабина. Міська комісія ТЕБ звертається за допомогою до області (ФОТО)

Переглядів: 865

Сьогодні, 2 червня, відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому розглянули питання щодо руйнування берегоукріплення річки Лімниця поблизу села Середній Бабин Студінського старостинського округу Калуської міської ОТГ.

Як уже інформувало «Калуш ФМ», вчора тут побувала комісія, яка провела візуальне обстеження проблемної ділянки берега Лімниці. Зокрема встановили, що через інтенсивні опади і різке підняття рівня води в річці відбувається руйнація захисної дамби на лівому березі. Наразі залишилося близько 1,5-2 метри тіла дамби, прорив якої призведе до затоплення Середнього Бабина.

За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради Ігоря Головатчука, ситуація тут справді критична і потребує негайного вирішення. Відповідно комісія звернулася до голови Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва щодо розгляду цього проблемного питання на регіональній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місці вже побували представники області, оглянули об’єкт і готують кошторис.

Міський голова Калуша Ігор Матвійчук уточнив, що цей об’єкт перебуває на обслуговуванні Галицької дільниці Дністровського басейнового управління водного господарства, та оскільки можуть постраждати жителі села, яке входить до Калуської ОТГ, то місто готове надати фінансову підтримку з резервного фонду. Проте є певна процедура  використання цих коштів, тому й необхідне рішення міської комісії ТЕБ і НС.

В.о. старости Студінського старостинського округу Марія Стасюк додала, що це давня проблема. Дамба була пошкоджена ще після повені 2008 року. З року в рік керівництво сільської ради зверталося за допомогою до обласного водного управління та РДА, проте дальше обіцянок діло не йшло. Тепер прорив дамби може спричинити затоплення третини села, а це 45 житлових будинків, в яких мешкає 112 людей. Сільчан вже попередили про ймовірну небезпеку.

У результаті, міська комісія  ТЕБ і НС взяла до уваги інформацію і класифікувала дану подію як загрозу виникнення надзвичайної ситуації.

Управлінню з питань надзвичайнизх ситуацій міськради дали доручення негайно підготувати звернення до керівництва Дністровського басейнового управління водних ресурсів щодо виконання відновлювальних робіт на пошкодженій частині дамби.

За словами міського голови, наразі стоїть питання лише про часткове усунення проблеми і фінансування першочергових робіт, щоб не допустити прориву дамби та затоплення села. На повне відновлення об’єкта треба мільйони і без допомоги держави не обійтися.

Схожі матеріали за тегами: Бабин Середній дамба Лімниця затоплення

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: