Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Місто закупило матеріали на першочерговий ремонт дамби у Середньому Бабині. На повне відновлення необхідно 11 млн гривень

Переглядів: 366

9 червня відбулась виїзна нарада на території Студінського старостинського округу з приводу руйнування через підняття води в Лімниці водозахисної дамби в с. Середній Бабин.

У нараді під головуванням першого заступника міського голови Калуша Галини Романко взяли участь в. о. старости Студінського старостинського округу Марія Стасюк, представники управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради, КП «Калушавтодор» та Дністровського басейнового управління водних ресурсів, повідомляє преслужба Калуської міськради.

Під час наради зазначили, що внаслідок випадання інтенсивних дощів протягом травня-червня поточного року та різкого підняття води в Лімниці, водозахисна дамба в с. Середній Бабин Студінського старостинського округу Калуської міської ОТГ зазнала значних пошкоджень. Зокрема розмито мокрий відкос та гребінь дамби довжиною 100 метрів, в окремих місцях ширина становить до 1 м.

Питання укріплення захисної дамби розглядалось на позачерговому засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС 2 червня, де було прийнято ряд рішень щодо попередження прориву дамби та першочергових заходів.

Водозахисна дамба перебуває на балансі Дністровського басейнового управління водних ресурсів, проте Калуська міська рада, захищаючи с. Середній Бабин від затоплення, вживає невідкладних заходів.

Так, КП «Калушавтодор» завозить на пошкоджену ділянку залізо-бетонні конструкції, підготовлено та доставлено сотні мішків з піском, придбані за кошти міського бюджету. Роботи з укріплення пошкодженої частини дамби при стабілізації погодних умов невідкладно виконуватиме Дністровське басейнове управління водних ресурсів.

Повторне інтенсивне підняття рівня води на річці може призвести до прориву водозахисної дамби, в результаті чого існує загроза затоплень житлового масиву с. Середній Бабин (497 осіб та 132 житлових будинки) та сільськогосподарських угідь, розташованих на задамбових територіях.

Спеціалісти Дністровського басейнового управління водних ресурсів, щоб розрахувати вартість проведення робіт з капітального ремонту водозахисної дамби, розпочали виготовлення проектно-кошторисної документації.

Крім того, відповідно до п. 2.3 та 2.4 Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, затвердженого рішенням обласної ради від 03.02.2014 № 1187-27/2014 «Про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища» (зі змінами), Дністровське БУВР підготувало і подало запит до управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації з метою залучення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення протипаводкових заходів на суму 940 тис. гривень.

Також Дністровське басейнове управління водних ресурсів звернулося листом до Держводагентства з проханням виділити 11 млн грн для проведення робіт із капітального ремонту водозахисної дамби на р. Лімниця в с. Середній Бабин.

Інформація про ситуацію на даному об’єкті щоденно подається міському голові управлінням з питань надзвичайних ситуацій міської ради, якому доручено проводити постійний контроль.

Як уже інформувало "Калуш ФМ", за словами в.о. старости Студінського старостинського округу Марії Стасюк, дамба була пошкоджена ще після повені 2008 року. З року в рік керівництво сільської ради зверталося за допомогою до обласного водного управління та РДА, проте дальше обіцянок діло не йшло. Тепер прорив дамби може спричинити затоплення третини села, а це 45 житлових будинків, в яких мешкає 112 людей. Сільчан вже попередили про ймовірну небезпеку.

 

Схожі матеріали за тегами: Середній Бабин Лімниця дамба ремонт

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: