Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Мобільна бригада» поспілкувалася з представниками місцевої влади та ВПО Новицької і Верхнянської ТГ

Переглядів: 176

Розуміння потреб та оперативне вирішення проблемних питань ВПО – рецепт ефективної роботи та отримання необхідного результату. І така робота з часу повномасштабної війни у Калуському районі постійно проводиться.

Учора вчергове працювала районна «мобільна бригада», яка побувала у Новицькій і Верхнянській територіальних громадах, де поспілкувалася з представниками місцевої влади та внутрішньо переміщеними особами, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на калуську РДА.

Разом із «мобільною бригадою» працювали і представники БФ «Карітас Івано-Франківськ», які розповіли про торгівлю людьми. Особлива вдячність священнослужителям УГКЦ, які допомагають проводити таку соціальну роботу спільно з благодійним фондом.

Як зазначалося, торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та війни. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

На зустрічі акцентували увагу і на проблемі виявлення осіб, які постраждали від торгівлі. Адже більшість цих людей воліє краще не згадувати про неприємні історії в їхньому житті. Тому дуже важливо ідентифікувати цих осіб, допомогти їм звернутися до відповідних соціальних служб, де їм нададуть всю необхідну допомогу.

Варто зазначити, що в Калуському районі налагоджена системна робота у цьому напрямку. Завдяки координації управління соціального захисту проводяться превентивні заходи із попередження торгівлі людьми всіма службами: управлінням соцзахисту, центром зайнятості, службою дітей, відповідальними структурними підрозділами територіальних громад та ін.

Основна мета зустрічей із внутрішньо переміщеними громадянами – почути про нагальні потреби, заслухати пропозиції та спільно знайти вирішення.

Порушені громадянами питання в основному стосувалися соціальної підтримки, різних видів допомог, працевлаштування та ін. Фахівці «мобільної групи» надали консультації постраждалим від війни людям з правових, соціальних, психологічних та інших актуальних питань.

Крім того, під час зустрічей учасники «мобільної бригади» ознайомилися із комплексом соціальних послуг, які отримують внутрішньо переміщені особи. Йшлося про те, як швидше адаптуватися, якими програмами для підтримки потрібно скористатися, ознайомили зі змінами в законодавстві, надали інформацію, яка для них буде корисною.

Цього дня працівники місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надали юридичні консультації переселенцям, а також поінформували присутніх про можливість звернутися до центру надання вторинної правової допомоги за порадою. Особливо це стосується тих, у яких пошкоджено чи знищено майно.

Йшлося і про сприяння у вирішенні актуальних питань для переселенців філією центру зайнятості. Зокрема, зазначалося, що зараз на ринку праці актуальні робітничі професії; за потреби центр зайнятості здійснює перекваліфікацію.

 

Схожі матеріали за тегами: ВПО «мобільна бригада» Новиця Верхня

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: