Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

На громадських слуханнях розглянули проєкт Програми економічного і соціального розвитку Калуського району на 2021-2022 роки

Переглядів: 332

14 травня під керівництвом голови Калуської РДА Жанни Табанець відбулися громадські слухання, на яких розглянули проєкт Програми економічного і соціального розвитку Калуського району на 2021-2022 роки. У заході взяли участь голова РДА Жанна Табанець, перший заступник голови РДА Оксана Канюка, голова районної ради Михайло Лаврів, представники рад територіальних громад Калуського району, представники громадських організацій та громадської ради при РДА, керівники установ, журналісти місцевих мас-медіа, повідомляє «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську РДА.

Проєкт Програми економічного  і соціального розвитку представила начальник управління соціально-економічного розвитку території райдержадміністрації Марія Мельник, яка зазначила, що метою Програми є реалізація державної політики щодо впровадження  впродовж 2021-2022 років комплексних заходів стабілізації та сталого розвитку економіки району, активізації інвестиційної  діяльності, забезпечення сталого збалансованого розвитку територіальних громад задля забезпечення гідних умов життя і добробуту населення.

Програма економічного та соціального розвитку Калуського району на 2021-2022 роки має на меті впровадження  заходів з метою вирішення головних проблемних питань територіального розвитку, зокрема:

– ремонт доріг загальнодержавного і місцевого рівнів;

– надання якісних медичних, освітніх послуг та покращення матеріально-технічного стану відповідних закладів;

– залучення інвестицій, підтримка бізнесу, що забезпечить створення нових робочих місць та наповнення місцевих бюджетів;

– реалізація протипаводкових заходів (берегоукріплення, будівництво дамб та інше) з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій;

– наближення соціальних послуг до людини;

– підтримка соціально-незахищених верств населення та учасників АТО ООС.

У проєкті висвітлено головні цілі, основні завдання та заходи, а також  очікувані результати їх  реалізації у пріоритетних галузях та сферах діяльності.

У першій частині подана аналітика про соціально-економічний розвиток Калуського району у 2020 році, окреслено головні проблеми розвитку економіки і соціальної сфери району, виокремлено цілі та пріоритети.

У другій частині йдеться про основні напрями економічної і соціальної політики району у 2021-2022 роках. Сюди включено як розвиток реального сектору економіки (промисловість, підприємництво, АПК, ПЕК, ЖКГ, будівництво тощо), так і розвиток соціальної та гуманітарної сфери (молодіжна та сімейна політика; доходи населення та соціальний захист; зайнятість населення, ринок праці; розвиток освіти; охорона здоров’я; культура; фізична культура і спорт).

У додатках подано основні показники економічного і соціального розвитку району на 2021-2022 роки; перелік діючих місцевих цільових програм, передбачений обсяг фінансування з місцевого бюджету у 2021 році; перелік інвестиційних проектів, які планується реалізувати у 2021-2022 роках за рахунок коштів ДФРР, субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, обласного фонду охорони навколишнього природного середовищ; система заходів органів місцевого самоврядування щодо реалізації соціально-економічної політики у 2021-2022 роках. 

У переліку заходів враховані об’єкти, включені до Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2023 роки, затвердженого згідно з рішенням обласної ради від 21.02.2020 № 1381-34/2020.

Підсумовуючи розгляд проєкту Програми економічного і соціального розвитку Калуського району на 2021-2022 роки, голова РДА Жанна Табанець закликала представників громад подати свої пропозиції.

Цього ж дня проєкт Програми розглянуто та схвалено на засіданні колегії РДА. Найближчим часом питання буде розглянуто на сесії Калуської районної ради.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: