Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

На Калущині проходять пригодницькі перегони «If-Race» (ФОТО)

Переглядів: 418

Пригодницькі перегони «If-Race» проводять на Прикарпатті п’ятий рік поспіль. Цьогоріч змагання розпочалися 9 липня у селі Вістова Калуського району. Про це Суспільному Карпати повідомив співорганізатор та головний суддя змагань Андрій Зуєв, інформує «Калуш ФМ».

«Є так звані довгі класи, які змагаються майже 32 годин безперестанку. Тобто, це – рух протягом 32 годин. І класи короткі, в яких беруть участь як і початківці, так і люди, які хочуть перейти у цей вид спорту, так би мовити, з інших видів спорту. Це такі короткі 10-годинні класи, де люди себе пробують або так собі фаново проводять свій час. На цей момент проводяться перегони в Калуському районі. Старт – від села Вістова. І терени змагань від Калуша (зі сторони села Пійло) і аж до Медині Галицького району», – розповідає Андрій Зуєв.

Специфіка змагань, каже Андрій Зуєв, полягає у тому, що перемагає людина не та, яка швидше біжить або краще справляється з мотузками, або краще орієнтується чи швидше їде на велосипеді, а той, хто вміє все це робити комплексно.

Він пояснює: «От, наприклад, у нас є такий клас «мульті». Це люди, які стартують з треку, тобто біжать на орієнтування пішки, після чого вони сідають на велосипеди і на них проходять певну дистанцію. Згодом вони проходять технічні етапи, працюють з мотузками. На одному із них вони приходять і отримують байдарки, на яких сплавляються річкою до певного якогось етапу. Цього разу сплав дуже довгий – 23 кілометри. Опісля ідуть знову на трек, GPS-​орієнтування, потім повертаються і знову сідають на велосипеди і на них далі по карті працюють аж до фінішу».

У цьому році до участі у змаганнях зголосилися 35 команд з Івано-Франківська, Вінниці, Житомира, Києва, Одеси, Донецька, Львова. У команді – по двоє людей, третина із них – жінки. Одна із учасниць, що змагається у класі «мульті», претендує на перше місце.

Вчора, за словами співорганізатора перегонів, стартували довгі класи, а сьогодні розпочали свій шлях на змаганнях короткі.

Три роки поспіль ці перегони відбувалися у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради. Минулого року їх проводили в селі Узин теперішньої Івано-Франківської громади. Цьогоріч, зі слів організаторів, вони дещо вирішили змінити місцевість.

«Ми трохи «забігали» той район. Справа в тому, що не можна проводити змагання на одних і тих же теренах через те, що спортсменам проїдається, треба їм якось урізноманітнювати. Тобто треба щось нове і цікавіше придумувати, – ділиться суддя змагань. – Справа в тому, що в Калуші є хороший клуб зі спортивного орієнтування, багато орієнтувальників і навколо Калуша замальовано дуже багато лісів (промарковано), є хороші спортивні карти. Ну, тут сам Бог велів провести такі змагання», – каже Андрій Зуєв.

Фінішуватимуть учасники одночасно о 20:00 10 липня у селі Вістова Калуського району.

 

Схожі матеріали за тегами: Вістова перегони «If-Race»

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: