Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Нагородження героїв ОУН у Калуші – не піар влади, а ініціатива громади (ФОТО)

Переглядів: 1469

30 червня у Калуші на площі Героїв  відбулося освячення оновленого пам’ятного знака розстріляному юнацтву ОУН, учням Калуської торговельної школи.

Як уже інформувало «Калуш ФМ», цей день вибрали не випадково, адже саме 30 червня 1941 року було проголошено Акт відновлення Української Держави. Також 30 червня 112 років тому народився головнокомандувач УПА Роман Шухевич.

Під час урочистостей відбулося нагородження героїв відзнаками ОДА і обласної ради «За звитягу», а також ювілейними медалями, грамотами і преміями Калуської міської ради та Калуської РДА і районної ради. Відзначали посмертно тих, хто віддав життя за Україну. Їх нагороди отримували родичі. А також вшановували вояків ОУН, учасників АТО, громадських активістів, які борються за незалежність нашої держави і нині.

Нагороджень направду було багато. І декому це видалось піаром влади перед черговими виборами. Такі висловлювання обурили представників громадських націоналістичних партій та організацій, бо  саме вони насправді були ініціаторами як оновлення пам’ятного знака, так і нагородження героїв ОУН.

Як розповів «Калуш ФМ» член організаційного комітету з відзначення 90-річчя створення ОУН Роман Король, цей рік на Прикарпатті оголошено Роком ОУН. Таке рішення прийняла ще у грудні 2018 року Івано-Франківська обласна рада. Тож відповідно до звернення громадських націоналістичних партій та організацій міста і району був створений спільний організаційний комітет з відзначення цієї річниці, який і розробив низку заходів. Одним з перших була Урочиста Академія з нагоди 90-річчя ОУН у «Мінералі» 5 березня. Наступним мало бути 23 травня відзначення Дня Героїв. Проте його перенесли через надзвичайну ситуацію у місті. Тому і вирішили об’єднати два свята разом і провести їх у день проголошення Акта відновлення Української Держави, тобто 30 червня. Відтак нагородження, які мали відбуватися двічі, провели разом.

- Обласна рада до річниці ОУН замовила  лише 100 пам’ятних медалей. Наш оргкомітет звернувся з поданням про відзначення понад 30 жителів Калущини, зокрема, розстріляних членів ОУН, учнів торговельки, а також знищених НКВС підпільників ОУН у криївці «Черемоша» у Підгірках та інших членів ОУН, –  зазначає Роман Король. – У списку були і учасники національно-визвольних змагань, які ще є серед нас. Саме їх, а це шестеро патріотів, область і нагородила. Для всіх інших пам’ятні медалі замовила міська влада, до якої ми звернулися з таким проханням. Тобто додатково місто замовило 25 відзнак. Частина з них була вручена на відкритті оновленого знака 30 червня, решту нагород отримають 6 вересня родичі підпільників, які загинули у криївці «Черемоша», коли будемо відзначати роковини цієї сумної події.

Громадський активіст також додав, що рідним загиблих було приємно усвідомлювати, що Калущина пам’ятає і вшановує своїх героїв. Отримати відзнаки, якими посмертно нагородили славетних родичів, прийшли не лише місцеві жителі, а й приїхали їхні рідні зі Львова та Києва.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш герої ОУН нагородження

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: