Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Не дали знищити пам’ять: 27 років у Старому Угринові діє музей Степана Бандери

Переглядів: 1295

Двічі підривали пам’ятники, один раз музей – така історія початку відновлення історико-меморіального комплексу Степана Бандери.

Музей Степана Бандери в селі Старий Угринів існує з 1993-го року. Тоді він розташовувався в одній з кімнат хати, де народився провідник.

Ідея створення великого історико-меморіального комплексу виникла у 1998-му році, коли був закладений перший камінь під будівництво, повідомля Суспільне Карпати.

Споруджували комплекс за гроші діаспори Канади та Німеччини. Завершили будівництво у 2000-му році.

Найцінніші експонати триповерхового музею – посмертна маска провідника та його особисті речі – друкарська машинка, печатка, фотоапарат і годинник.

Ольга Чолій працює науковою співробітницею історичного комплексу вже десять років. Розповідає, що музей відвідує багато людей різного віку та з різних країн.

– Часто привозять до нас школярів. Це той період – або вересень, коли починається навчання, або кінець року, коли є в школі табори. Дуже часто до нас приїжджали з-за кордону – Німеччини, Польщі, Америки, Австрії, – розповідає Ольга Чолій.

За час існування, музей не раз намагалися зруйнувати. Перший пам’ятник Степанові Бандері було підірвано вже за два місяці після встановлення. Другий протримався неушкодженим десять днів.

– І тепер вже пролунав вибух у 2018-му році, якщо я не помиляюся. Це був лютий місяць, кинули вибуховий пристрій у вхідні двері музею. Було повністю пошкоджено вхідні двері музею, а задні вхідні двері підпалили. Відповідно, не було знайдено зловмисників, – каже наукова співробітниця історико-меморіального музею імені Степана Бандери.

На території комплексу знаходяться хрест із могили Степана Бандери і родинна хата-плебанія, яку збудували у 1893-му році. У ній Бандера жив до десяти років, а потім лише приїжджав у гості.

За радянських часів Бандерівську каплицю і всі кімнати хати, крім однієї, було зруйновано.

– Коли нові господарі придбали цю частину землі, то їм місцева влада сказала, що цей будинок має бути зруйновано, бо Бандерівського будинку не має бути, – розповідає Ольга Чолій.

Каплицю відновили, а відкриття хати-плебанії відбулося у 2009-му році. Зараз її реставрують.

Схожі матеріали за тегами: Старий Угринів музей Степана Бандери

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: