Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

ОПОРА зафіксувала у Калуші білборди кандидатів в президенти без вихідних даних

Переглядів: 1287

Упродовж січня представники ОПОРИ на Івано-Франківщині зафіксували білборди 8 кандидатів у Президенти, які не містили необхідних вихідних даних та були розміщені ймовірно не за кошти передвиборних фондів. За цими фактами поліція області наразі зареєструвала 13 порушень та склала 3 протоколи.

26 січня у Калуші (ТВО 85) спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди із зображеннями та гаслами кандидатів Олега Ляшка та Юлії Тимошенко без вихідних даних та розміщені ймовірно не за кошти виборчогофонду. Цього ж дня у Коломиї (ТВО 88) спостерігачка ОПОРИ спільно з працівниками поліції перевірили розташування агітації на зовнішніх носіях. Поліцейські зафіксували розміщення білбордів кандидатів Юлії Тимошенко, Олега Ляшка та Олександра Шевченка без вихідних даних та імовірно не за кошти виборчого фонду.

Спостерігачка написала пояснення працівникам поліції стосовно виявлених фактів, повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

«На наступний день після того, як ЦВК реєструє певну особу кандидатом у Президенти, згідно із виборчим законодавством розпочинається агітація за неї. Відтак, із цього дня усі матеріали агітаційного змісту, зокрема й білборди із зображеннями цього кандидата та його агітаційними гаслами, повинні відповідати вимогам законодавства. По-перше, на кожному такому білборді повинні міститися вихідні дані замовника, про установу, яка здійснила друк, тираж та інформація про осіб, відповідальних за випуск.

По-друге, усі агітаційні матеріали повинні бути офіційно оплачені з передвиборного фонду кандидата, однак на момент фіксації білбордів ОПОРІ не вдається знайти у відкритих джерелах інформацію про створення таких фондів», - роз’яснює Богдан Морикіт, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

У прес-службі обласної організації політичної партії ВО «Батьківщина» ОПОРІ пояснили, що розміщення білбордів з агітацією за Юлію Тимошенко відбувається централізовано із Києва і місцеві представники партії на це не впливають. Те, що після реєстрації Юлії Тимошенко кандидаткою білборди без вихідних даних, які розміщені задовго до її реєстрації, не були зняті - вина рекламних компаній, кажуть у прес-службі ВО «Батьківщини».

Як розповіла Тетяна Кривченко, заступниця голови обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка, представники партії подалив рекламну компанію усі необхідні дані.

«Все було узгоджено із замовником, але чому в результаті білборди надрукували без вихідних даних, ми не знаємо», - зазначила вона.

Раніше представники ОПОРИ на Прикарпатті зверталися у поліцію з проханням перевірити білборди, розміщені без вихідних даних та ймовірно не за кошти передвиборних фондів таких кандидатів: Андрія Садового, Ігоря Шевченка, Євгена Мураєва, Анатолія Гриценка, Ольги Богомолець та Олександра Шевченка.

За повідомленням сектору комунікації поліції Івано-Франківщини, наразі в області зареєстровано 13 випадків порушень передвиборчої агітації. Правоохоронці оформили три протоколи за статтею 212-13 КУпАП. Йдеться про розміщення на одному з вуличних білбордів (в Івано-Франківську, Коломиї та Калуші) плакатів, на яких не містилася інформація про тираж і установу, яка здійснила друк. Також не вказані особи, відповідальні за випуск.

Крім того, 28 січня представник ОПОРИ спільно з працівниками поліції перевірили законність розміщення передвиборної агітації на білбордах в Івано-Франківську.

«Ми виявили 15 порушень – це розміщення білбордів кандидатів у Президенти України, які не містили вихідних даних, або містили неповні дані. Йдеться про білборди із зображеннями Олександра Шевченка та Олега Ляшка, а білборди із зображенням Юлії Тимошенко містили неповні вихідні дані», - розповів Богдан Морикіт.

Як запевнили у патрульній поліції області, за цими фактами відібрані заяви та пояснення, матеріали направлять на розгляд для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

Схожі матеріали за тегами: Калуш ОПОРА білборди кандидати порушення

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: