Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Пасіка із Войнилова отримала статус племінної

Переглядів: 763

Пасіка сільського обслуговуючого кооперативу «Селекціонер» селищі Войнилів на Калущині отримала статус племінної.

Таке визнання – великий успіх голови підприємства Ярослава Мухи та його партнерів, інформує «Голос України».

«Упроваджуємо програму «Селекція та збереження карпатських бджіл». Статус племінного господарства важливий тим, що пасіка має право селекції бджіл, утримання селекційного матеріалу та його розповсюдження, а також становить генофонд країни», – акцентує Ярослав Муха.

Рік для СОК «Селекціонер» був насичений працею та науковими дослідженнями. Завдяки високогірному облітнику «Ґорґани», який розташовано в Рожнятівському районі – в Карпатах на висоті понад 1000 м над рівнем моря, заготовлено багато селекційного матеріалу. Разом зі співзасновниками кооперативу – дружиною Наталією і сином Володимиром, та пасічниками з різних регіонів проводили спостереження, що лягли в основу подальших експериментів. 

У партнерстві із зарубіжними колегами реалізують наступний етап розвитку програми «Селекція та збереження карпатських бджіл» – для покращення чистоти популяції цих комах працюють над створенням ізольованого расового облітника в Галицькому районі.

«Важливо, що маємо підтримку столичного Інституту бджільництва імені Прокоповича. Разом із науковцями беру участь у підготовці змін до чинного закону про бджільництво, що морально застарів. Залучатимемо народних депутатів до затвердження цих змін у Верховній Раді», – підсумовує Ярослав Муха.

 

Схожі матеріали за тегами: Войнилів пасіка

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: