Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Перспективи Української Революції». У Калуші презентували збірку праць Степана Бандери (ФОТО)

Переглядів: 902

У Калуші презентували збірку праць Степана Бандери «Перспективи Української Революції» з передмовою голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича. Захід відбувся у Калуській центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка і зібрав чимало калушан.

Уперше «Перспективи української революції» Степана Бандери були видані у 1978 році в Мюнхені. До книги входять твори, які написав один із ідеологів та теоретиків українського націоналістичного руху в 40-х та 50-х роках минулого століття.

Директор центру дослідження українського національно-визвольного руху ПНУ, кандидат історичних наук Микола Вітенко у коментарі «Калуш ФМ» зазначив, що у книзі Бандера розглядає питання, як українському народу вибороти свою державу і якою вона повинна бути. Також книга описує, як саме українцям позбутися економічної та ідеологічної опіки Росії. А одна з головних фраз – «Геть від Москви».

– Ця фраза сьогодні є дуже актуальною. Багато уваги Степан Бандера у цій книзі відводить питанням взаємин усередині українського визвольного руху, націоналістичного табору. Він підкреслює, що тільки єдність всіх українців, їхня свідома боротьба за незалежність приведе до загального кінцевого успіху, – говорить Микола Вітенко. – Ключова стаття – «Перспективи Української Революції». Революція заради створення власної держави. Ця ідея і сьогодні є дуже і дуже актуальною, а події в судах, які перейменовують проспект Бандери на Московський, зайвий раз це підтверджують (Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міськради про перейменування Московського проспекту на проспект імені Степана Бандери. Рішення за позовом організації «Громадський контроль і порядок» 28 січня 2021 року прийняла суддя Любов Маруліна – Ред.).

Книга доповнена коментарями і роз’ясненнями упорядників. Передмову під назвою «Тексти і контексти творів Бандери» написав голова обласної ради Олександр Сич. Каже, що хотів розвіяти декілька міфів про провідника українських націоналістів. Зокрема те, що Степан Бандера виступав за тоталітарну побудову української держави. Також Бандері приписують шовіністичне ставлення до національних меншин. Ще один міф, за словами Олексадра Сича, це те, що в бандерівському русі не сприймали людину як особистість.

– Збірник творів Бандери дасть можливість тим, хто хибно потрапив у «сіті» пропагандистської теперішньої машини «рускава міра», ознайомитися, що насправді писав Бандера, і вирватися із цих «сітей». Також це дає можливість, скажімо, тим, хто вважає себе бандерівцями, із першоджерел взнати, яким був Бандера, яким був його рух, і не поширювати ті міфи, – зазначив Олександр Сич. – Справжній Бандера – це людина, це українець, який переживав за долю України, який поставив сенсом свого життя визволення України і робив все для побудови власної держави.

Ідеологом українського націоналізму є Степан Бандера і для Калуського міського голови Андрія Найди:

–  Для усіх нас, західних українців, – це є легенда українського національного руху. Як і в кожній країні є свої герої, герої першої величини. Відповідно для мене Бандера – герой першої величини.

У «Перспективах Української Революції» Бандера розглядає питання, як українському народу вибороти свою державу і якою вона повинна бути, зазначає просвітянка Оксана Тебешевська:

– Ця праця пов’язує нас із минулим, а в минулому ми черпаємо сили. Це по-перше. По-друге, у цій праці, якщо казати дуже просто, інструкція нам як будувати українську державу.

«Перспективи Української Революції» – своєрідна інструкція побудови України, ключова її фраза: «Будуймо свою державу!».

– Ми маємо державу. Ця держава зараз бореться за існування, ця держава розвивається, ця держава модернізується, але водночас вона потребує наповнення власне тим правоцентричним змістом, українським змістом, і видання таких класиків української думки, класиків ідеології цього українського націоналізму, українського державотворення надзвичайно потрібне. Це запорука того, що майбутні покоління будуть мати підґрунтя. Тому що це, по суті, основа українського світу на противагу тому «рускому міру» чи якимось іншим культурологічно-інформаційним проєктам, – переконаний керуючий справами виконкому Калуської міської ради Олег Савка.

Присутні на заході науковці, історики, краєзнавці мали змогу отримати відповіді на актуальні питання сьогодення, що стосуються життя та діяльності Степана Бандери й не тільки, а всі бажаючі – придбати видання.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: