Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Підготовка до опалювального сезону у Калуській громаді – на завершальному етапі

Переглядів: 277

Калуська громада на завершальному етапі підготовки до опалювального сезону. Це питання з року в рік ніколи не втрачає актуальності та завжди вимагало підвищеної уваги. А через військову агресію весь цей процес ускладнюється ще й тим, що, крім проведення традиційних заходів, треба дуже ретельно прорахувати всі потенційні ризики, аби запобігти їм.

Власне з цих причин на початку серпня за розпорядженням міського голови Андрія Найди утворено міський оперативний штаб із забезпечення сталого проходження опалювального сезону, організації упередження аварій та оперативних відновлювальних робіт, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду. Штаб фактично працює у безперервному режимі, бо завдань для виконання є ще немало.

Як зазначив Андрій Найда, за проміжними підсумками можна сказати, що комунальними підприємствами, управліннями міста на сьогодні успішно здійснено величезний обсяг робіт. 

«Першим і найскладнішим завданням було для нас оптимізувати систему теплопостачання від комунальних котелень та підготувати мережі. Підстав для цього було вдосталь – від великої збитковості котелень через масовий перехід споживачів на індивідуальне опалення і відповідного зменшення на них навантаження, до здорожчання енергоресурсів. Це, в свою чергу, зумовило проведення реконструкції всіх котелень, їх ремонту, доукомплектування тощо. Виконавцем цих всіх робіт є КП «Калуська енергетична компанія», – повідомив міський голова.

З цього питання на сьогоднішній день комунальники прозвітували про готовність котельні на вул. Винниченка. Відтепер вона буде забезпечувати подачу тепла до 6 житлових багатоквартирних будинків мікрорайону цієї вулиці, які залишились на централізованому опаленні, 2 дитячих садочків, бібліотеки та виставкової зали.

На інших котельнях реконструкція завершується. Є впевненість, що всі заходи будуть виконані в заплановані терміни. Йдеться про комунальні котельні на вул..Чорновола, вул. Йосипа Сліпого, вул. Біласа-Данилишина та на б-рі Незалежності. Одна з них, та що на вул. Чорновола, переводиться під твердопаливну. Всі вони подаватимуть теплоносій бюджетним закладам і установам.

«Тут варто зазначити, що все необхідне уже придбано, йдуть підготовчі роботи (встановлення котлів, їх обв’язка тощо). Всі роботи, як зазначалося, проводяться силами КП «Калуська енергетична компанія», – додає Андрій Найда.

А загалом з бюджету громади на заходи з реконструкції котелень направлено: 0,3 млн гривень – на виготовлення проєктної документації; 1,62 млн гривень – на закупівлю нових котлів; 1,2 млн гривень – на реконструкцію мереж з газопостачання котелень.

«Кошти, звісно, не малі, але є впевненість, що від проведеної реконструкції котелень обсяги споживання енергоресурсів значно знизяться. А на сьогодні це також є пріоритетом», – резюмує очільник громади.

Також варто зазначити, що працівниками КП «Калуська енергетична компанія» у співпраці з Калуською ТЕЦ активно ведеться робота з підготовки мереж централізованого теплопостачання від теплоелектроцентралі до опалювального сезону. На потреби в закупівлях труб для ремонту цієї мережі виділено 0,5 млн гривень. На сьогодні комунальники вже приступили до гідрологічного випробовування системи теплопостачання.

До слова, управляюча компанія «Теплодім» вже відновлює систему теплопостачання в суміжних будинках на вул. Пушкіна (15,15 а,15 б,15 в), де нещодавно її зруйнували зловмисники.

Ще з важливого – комунальне підприємство «КЕК» отримало ліміт на 2,1 млн м3 блакитного палива. І за прогнозами – цього цілком достатньо, щоб забезпечити теплопостачанням всі об’єкти, які обслуговує КП «Калуська енергетична компанія» .

Про ці та й інші аспекти підготовки до опалювального періоду, до складних погодніх умов міська влада обіцяє інформувати надалі.

Схожі матеріали за тегами: Калуш опалювальний сезон підготовка

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: