Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Поетичний світ Костянтини Малицької». У ЦБ ім. Тараса Шевченка відбулася літературна година (ФОТО)

Переглядів: 263

Учора, 31 травня, у Центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка відбулася літературна година «Поетичний світ Костянтини Малицької», приурочена 150-річчю відомої української письменниці, поетеси, перекладачки, педагогині, редакторки, культурно-освітньої та громадської діячки, нашої знаменитої землячки родом із села Кропивник, яка належить до когорти сподвижників українського національного руху початку ХХ-го століття, що все своє життя поклала на олтар служінню рідній Україні, з посиланням на Калуську ЦБ інформує «Калуш ФМ».

Творчість та життя Костянтини Малицької маловідомі широкій громадськості в Україні, частину її творів навіть вважають народними, серед них і всім відома пісня «Чом, чом, чом, земле моя…».

Творчий доробок Костянтини Малицької становить близько 50 літературних творів. Це – оповідання, поезії, публіцистика, п`єси. Писала вона під псевдонімами: Горський Стефан, Кропивницька Віра, Віра Лебедова, Лужанська Віра, Чайка Дністрова та ін. Найбільше прославилась Костянтина Малицька як автор численних творів для дітей та популярних пісень.

Народилася Костянтина Малицька 30 травня 1872 року в селі Кропивник Калуського повіту (теперішнього Калуського району, Івано-Франківської області). Батько майбутньої письменниці – отець Іван, служив у місцевій церкві, мати – Олена Гетьманчук, походила з родини священиків. Навчалася Костянтина у початковій та виділовій школах Станіслава, пізніше поступила до Львівської державної семінарії. Була завсідником катедри Святого Юра у Львові, в якій знаходилася велика бібліотека, залюбки послуговувалася її багатим книжковим фондом. Саме у Львові вперше спробувала себе на літературних теренах – почала віршувати.

30 років займалася педагогічною діяльністю, працювала у дитячому журналі «Дзвінок», перекладала з іноземних мов. Своїми творами Костянтина Малицька прищеплювала дітям любов до рідної землі, природи, праці. Займалася громадською діяльністю, була натхненницею руху січових стрільців у роки Першої світової війни, за що 1915 року була заслана на Сибір. Останні роки жила у Львові й працювала бібліографом дитячої літератури у Львівській бібліотеці Академії наук ім. В. Стефаника. Померла письменниця 27 січня 1947 року.

Модераторкою заходу була Оксана Тебешевська, літераторка, Заслужена вчителька України, членкиня Національної спілки письменників України, депутатка обласної ради. Вона провела всіх у світ Костянтини Малицької добрими, щирими спогадами про її творчість. Під час зустрічі прозвучали вірші Костянтини Малицької у виконанні дітей, а Богдан Сімків прочитав свій вірш, присвячений нашій землячці. Дарія Ониськів розказала про міську та районну премію Костянтини Малицької та її лауреатів.

Працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку та відеосюжет, де присутні мали можливість почути пісні Костянтини Малицької у виконанні народних артистів України.

Схожі матеріали за тегами: Калуш ЦБ Костянтина Малицька

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: