Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Понад півтисячі нетверезих водіїв від початку року виявили калуські поліцейські

Переглядів: 218

Від початку 2023 року правоохоронці Калуського районного відділу поліції за керування автотранспортом у нетверезому стані склали адміністративні матеріали відносно 520 водіїв. У більш ніж 291 випадку судді вже ухвалили рішення про позбавлення права керувати транспортними засобами.

На автошляхах Калуського району співробітники поліції оформили понад 5 007 матеріалів у сфері безпеки дорожнього руху, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на поліцію Калущини. Серед них – і 520 водіїв, які перебували за кермом у нетверезому стані. У 182 випадках таке нехтування правилами безпеки призвело до ДТП, в яких постраждали та загинули люди.

Поліцейські закликають водіїв не сідати за кермо після вживання алкоголю.

А також нагадують, що відповідальність за ст. 130 КУпАП – не лише про керування в стані алкогольного сп'яніння, а й про:

– керування транспортними засобами в стані наркотичного чи іншого сп’яніння;

– керування транспортними засобами під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції;

– передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

– відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Слід зазначити, що за таке правопорушення водіям загрожує адміністративна відповідальність:

– за ч. 1 ст. 130 – 17 000 гривень з позбавленням права керування на 1 рік;

– за ч. 2 ст. 130 – 34 000 гривень з позбавленням права керування на 3 роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або адмінарешт на 10 діб з оплатним вилученням ТЗ чи без такого;

– за ч. 3 ст. 130 – 51 000 гривень з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу;

– за ч. 4 ст. 130 – штраф 34 000 гривень або адміністративний арешт терміном 15 діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.

Поліція Калущини закликає водіїв не сідати за кермо напідпитку! Пам'ятайте, що нетверезий водій – це загроза для життя та здоров'я всіх учасників дорожнього руху!

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: