Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Порозуміння не знайшли. Громада Завою збирається знову перекрити дорогу у Вістові

Переглядів: 936

9 серпня у залі засідань райдержадміністрації відбулася зустріч з громадою села Завій та представниками влади. У заході взяли участь заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець, в. о. начальника управління Держгеокадастру Валентина Хмарник, начальник юридичного відділу апарату РДА Наталія Середюк, керівники правоохоронних органів Калущини та журналісти місцевих мас-медіа.

На зустрічі жителі Завою порушували питання з приводу можливості виділення частини землі підприємства «Калушліспромгосп» з метою  облаштування  дороги для громадських потреб, повідомляє сайт Калуської РДА.

Нагадаємо, що 17 липня у селі Вістова відбулося перекриття руху транспорту на дорозі «Івано-Франківськ – Стрий – Мамалига». Дорога була перекрита впродовж 2 годин. Таким чином мешканці Завою намагалися привернути увагу влади до вирішення питання стосовно дороги до лісу у своєму населеному пункті.

Як розповідають селяни, у 2000-х роках деревообробний цех, який належав військовому лісгоспу, продали підприємцеві разом із дорогою, яка була збудована ще за Австро-Угорщини. Під час купівлі підприємець згідно з договором взяв на себе зобов’язання відремонтувати іншу дорогу. Проте, як стверджують завійчани, підприємець не виконав ці зобов’язання. Хоча у документі терміни виконання умов договору не вказані.

Усі варіанти компромісу, які були запропоновані представниками влади на попередніх зустрічах, представниками громади Завою відхилено. Завійчани хочуть, щоб власник цеху віддав частину земельної ділянки для облаштування дороги.

За словами заступника голови райдержадміністрації Сергія Дудинця, днями директор підприємства Михайло Чепіль пообіцяв перереєструвати фірму в сільську раду, тож кошти підуть до сільського бюджету, за які можна буде відремонтувати дорогу. Також підприємець пообіцяв у робочий час, коли працює підприємство, пропускати людей та їхню техніку через дану територію.

Заступник голови райдержадміністрації Сергій Дудинець підкреслив, що законного шляху змусити підприємця виконувати умови громади немає. Проте необхідно знайти компроміс у проблемному питанні для людей.

Якщо на такі поступки не йде підприємець – жителі Завою знову планують блокувати дорогу державного значення «Стрий – Івано-Франківськ – Мамалига» у Вістові.

Блокування заплановане на 12.00 10 серпня.

Мешканці Завою твердо налаштовані довести до логічного завершення своє протистояння з власниками ТзОВ «Калушліспромгосп», яке незаконно приватизувало сільську дорогу до лісу, і селяни змушені робити гак в 12 кілометрів в один бік.

Схожі матеріали за тегами: Громада Завій протест дорога Вістова

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: