Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Прибирали і реставрували. На старому калуському кладовищі відбулася толока (ФОТО)

Переглядів: 2156

Калушани активно відгукнулися на заклик активістів Василя Фіцака і Олександра Коваля долучитися до прибирання старого цвинтаря на Височанці.

Участь у прибиранні кладовища взяло чимало калушан, серед яких були депутати міської ради, працівники УЖКГ і керівники комунальних підприємств.

Олександр Коваль подякував у соцмережі усім небайдужим:

«21 квітня на старому калуському цвинтарі відбулася, раніше анонсована, толока. Насамперед ми з Василем Фіцаком радісно здивовані, що прийшла така велика кількість людей, і зробили величезний об’єм роботи. Щира вдячність всім хто витратив свій час і долучився до нашої акції, а саме: Тарасу Фіцаку, Полюшій П.В., Миколі Барченку і його донці Людмилі, Роману Пілецькому, Олегу Савка і спілці Католицької молоді, Олегу Бідонько і його сину Максиму, Юрі Луцаку, Олегу Руско, Магас Тарасу, дівчаткам з союзу Українок Вікторіі і Оксані, Наталі і Роману Романів, Ігорку Мудрику, Тарасу, Розі, Володимиру, колективу «Калушавтодор» а також всім кого, можливо, забув згадати. Нехай ваша робота воздасться вам сторицею, щире Вам, спасибі».

Додамо, що Василь Фіцак та Олександр Коваль впорядковують калуське кладовище вже другий рік. Окрім того, вони займаються пошуком місць поховання відомих калушан та реставрують старовинні надгробки.

Ось і цього разу встановили табличку на пам’ятнику калуському дзвоноливареві Антонію Серафіну та відкопали цікаві скульптури.

«Сьогодні на старому кладовищі, окрім прибирання, вдалось відреставрувати пам’ятник Антонію Серафіну, калуському дзвоноливареві. Було встановлено пам’ятну табличку, а сам бетонний хрест злегка законсервовано вапнуванням. Велика подяка Yuriy Malevich, за виготовлення таблички. Під час встановлення постаменту було відкопано скульптуру янголятка, з пам’ятника Леопольда Серафіна, ймовірно роботи відомої майстерні "Пієтас" в Станиславові, а сама робота належить відомому скульптору Яну Бембновичу ( 1834-1915). Тож наступного разу плануємо зайнятись реставрацією цього надгробка», - написав Василь Фіцак.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш кладовище толока

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: