Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Проби води з громадських криниць сіл Завадка, Новиця і з джерела «Капличка», що в Підгірках, не відповідають гігієнічним вимогам

Переглядів: 649

Якість води з джерела «Богуна» відповідає гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною

Фахівці Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський  ОЦКПХ МОЗ» у липні 2022 року провели моніторингові дослідження проб води з громадських криниць сіл Завадка, Новиця та джерел загального користування: «Богуна» (мікрорайон «Підгірки» біля Калуської центральної районної лікарні), «Капличка», що на вул. Підгорецькій (мікрорайон «Підгірки»), інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.

Досліджені проби води з громадських криниць сіл Завадка, Новиця і з джерела «Капличка» за показниками епідемічної безпеки питної води не відповідають вимогам Додатку 1 ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Вода з вище вказаних джерел не придатна для споживання та господарсько-побутового користування. Для  профілактики  гострих кишкових інфекцій рекомендують вживати кип’ячену воду, або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

Якість води з джерела «Богуна» відповідає гігієнічним вимогам.

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей фахівцями відділу впродовж  місяця обстежено 118 індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років. У досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено (вміст нітратів складав 5,36-15,9 мг/дм куб. при допустимій концентрації <=50,0 мг/дм куб.).

Також проведені дослідження води відкритих водойм у місцях масового відпочинку населення міста та району (р. Лімниця с. Вістова). Досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

Мешканцям Калущини нагадують, що кип’ятіння, відстоювання та значна частина побутових фільтрів не знижують уміст нітратів у воді, а інколи, навпаки, збільшують її токсичність. При оцінці якості води користуйтесь лише результатами лабораторних досліджень акредитованих лабораторій. Навіть найпрозоріша на вигляд та найсмачніша на смак вода може бути забруднена нітратами. 

Дослідження води (на визначення вмісту нітратів) із індивідуальних джерел, яку споживають діти до 3-х років, можна провести в Калуському районному відділі ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» безкоштовно (м. Калуш, вул. Каракая, 9).

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: