Сьогодні, 14 серпня, в ході ранкового об’їзду міський голова Андрій Найда разом зі своєю заступницею Надією Гуш відвідали гімназію с. Копанки.
Тривалий час у цьому освітньому закладі була величезна проблема з водою, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.
«Пригадую перші наші приїзди в гімназію – вода, що повинна була бути питною, мала руде забарвлення, – згадує Андрій Найда. – Звісно, це викликало занепокоєння. Воду направили на аналіз, який показав перевищений вміст заліза. Відповідно, таку воду використовували як технічну. Та, врешті-решт, проблему вдалося розв’язати! Відтепер вода придатна до споживання».
У школі встановили систему очищення води шляхом перетворення двовалентного заліза у тривалентне та систему зворотного осмосу, яка очищає воду до рівня майже дистильованої. Відтак, вдалось унормувати вміст заліза у воді до допустимого рівня – 0,2 мг на літр. Вода з такими показниками цілком придатна до споживання та приготування їжі. На встановлення цієї системи з місцевого бюджету було спрямовано орієнтовно 130 тис. гривень.
Принагідно оглянули й хід ремонтних робіт у гімназії. Андрій Найда зазначив: «Одразу видно роботу керівника. Aктивна та цілеспрямована директорка Зоряна Яковина дбає про створення у школі комфортних умов для учнів. Освітній заклад оновлюється – проведено ремонт у коридорах, підлога встелюється лінолеумом, осучаснюються кабінети.
Практично всі роботи виконуються самими ж працівниками гімназії». Ці зміни здійснюються за фінансової підтримки обласного та місцевого бюджетів. Левова частка надходить і від донорів. Зокрема, Копанківська гімназія щороку стає переможцем проєктів від компанії «Goodvalley Ukraine».
Цьогоріч за підтримки компанії облаштують відпочинковий простір для учнів у коридорі 2 поверху.
Проблемним питанням є укриття закладу. Попередньо воно було облаштовано на 1 поверсі орендованого приміщення, яке знаходиться на території поруч із гімназією. Але, згідно з новими змінами в законодавстві щодо цивільного захисту – такі укриття заборонені.
Безпосередньо у приміщенні школи наявне укриття, яке здатне вмістити лише 50 учнів. Тож, наразі, розглядається варіант навчання дітей у дві зміни.
Надалі, ймовірно, доведеться укріпляти стіни гімназії за допомогою габіонів. За такої умови відвідувати освітній заклад одночасно зможуть усі учні.
Зараз очікується вихід урядової постанови з роз’ясненнями про нові нормативи укриттів. Тоді стане зрозумілим подальший алгоритм дій.