Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Радіодиктант і фестиваль книг. У Калуші відзначили День української писемності й мови (ФОТО)

Переглядів: 1551

День української писемності й мови – це день, який єднає українців у всьому світі. Його щорічно відзначають 9 листопада. Цього осіннього дня українці презентують іншим народам красу, багатство й велич української мови.

Калушани також завжди долучаються до святкових дійств. Так, учні 9-11 класів та педагоги ЗЗСО міста взяли участь у написанні ХVІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України», який проводило Українське радіо. Також було проведено відкриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика та І (шкільний) етап цього конкурсу, повідомляє Калуський міський методичний центр.

Обʼєднав школярів усіх закладів освіти творчий фестиваль книг сучасної української художньої літератури, які перекладені іноземними мовами й котрі читають за кордоном. Юнь нашого міста у ході цього дійства дізналася про те, що твори відомих їм митців слова перекладені англійською, німецькою польською та навіть македонською мовами. У цей день вражали учнів рядки із творів В. Шкляра «Чорний ворон. Залишенець» (ліцей №2), М. Матіос із твору «… Майже ніколи не навпаки» (ЗОШ №6), світу історичної реальності, фантастики й містики Ю. Винничука з роману «Танго смерті» (ЗОШ №7 та ліцею №10) та сучасної української письменниці Ліни Костенко «Записки українського самашедшего» (гімназія ім. Д. Бахматюка).

Звичайно, найкращими охоронцями живого слова є його митці, а тим більше, якщо вони твої земляки. Тому зустріч із Надією Кбур «Слова-квіти», яка була організована в ЗОШ №5, послужила трепетним акордом урочистостей, що відбувалися цього дня в місті.

Інформаційно наповненим був міський захід «З минулого -  у майбутнє українського книговидання», організований шкільними бібліотекарями. Він був сформований із трьох змістових складових: «Винахід книгодрукування – одна із зоряних годин людства», «Сучасне і майбутнє української книги», «Львівський форум книговидавців»

І справді, 9 листопада єднає калушан у любові до рідного слова, краю, зрештою, як і всіх українців у світі.

Схожі матеріали за тегами: Калуш день писемності заходи

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: