Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Район передасть школи, народні доми, амбулаторії у комунальну власність ОТГ

Переглядів: 457

2 грудня голова Калуської райдержадміністрації Жанна Табанець провела нараду з головами об’єднаних територіальних громад району та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації.

Проведення наради зумовлене реформуванням міжбюджетних відносин, рядом проблемних питань перехідного періоду та необхідністю забезпечення надання безперебійних і якісних медичних, освітніх та соціальних послуг мешканцям об’єднаних територіальних громад. Зокрема, під час наради учасники обговорили питання передачі об'єктів соціально-культурної сфери району у комунальну власність Калуської міської, Войнилівської селищної та Новицької сільської рад  об’єднаних територіальних громад, повідомляє пресслужба Калуської РДА.

Як показує практика, майже у всіх новостворених ОТГ виникають проблемні питання із передачею об’єктів комунальної власності, особливо коли такі ОТГ не були створені як «один район – одна громада».

«Наше спільне завдання – забезпечити надання якісних медичних, освітніх, соціальних послуг мешканців об’єднаних територіальних громад. У найближчі терміни маємо прийняти рішення щодо передачі  об'єктів соціально-культурної сфери, щоб врахувати їх у бюджетах ОТГ,  відповідно до Бюджетного кодексу, і тим самим забезпечити їх належне фінансування та функціонування», – наголосила голова райдержадміністрації Жанна Табанець.

На нараді зазначалося, що з 1 січня 2021 року всі заклади соціально-культурної сфери, які фінансувались із районного бюджету, повинні перейти на утримання територіальних громад. Адже у змінах до Бюджетного кодексу, прийнятих у вересні поточного  року, передбачається, що з наступного року майже всі кошти з районного рівня переходять в громади, і в першу чергу це ПДФО. Також будь-які трансферти з Державного бюджету для районних бюджетів у проєкті Державного бюджету на 2021 рік не передбачені.

Присутні обговорили практичні питання, що виникають в процесі передачі об’єктів соціальної сфери, зокрема навчальних закладів, народних домів, бібліотек, ФАПів, амбулаторій, які знаходяться в населених пунктах району, у комунальну власність ОТГ та правовий механізм їх вирішення.

Голова РДА Жанна Табанець акцентувала увагу і на темі збереження колективів, які працюють у бюджетній сфері. Зокрема, йшлося про передачу повноважень районного територіального центру соціального обслуговування та доцільність утворення філії міського ЦНАПу на базі ЦНАПу райдержадміністрації.

Завідувач сектору культури РДА Тетяна Молдавчук порушила питання про передачу книжкового фонду з центральної бібліотечної системи, частина з яких – унікальні видання, які не часто зустрінеш в обласних бібліотеках.

За підсумками обговорення рекомендували профільним структурним підрозділам провести інвентаризацію об’єктів соціально-культурної сфери і спільно з органами місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад забезпечити виконання заходів щодо передачі-прийняття на баланс бюджетних установ, їхніх приміщень та майна.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуська РДА передача об'єктів ОТГ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: