Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Референдум 1991 року – унікальний вияв єдності українців». У Центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка згадали події 32-річної давнини

Переглядів: 196

У день 32-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення Незалежності України у Центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Референдум 1991 року – унікальний вияв єдності українців».

Його учасниками стали студенти, громадські активісти, інтелігенція міста, очевидці і безпосередні організатори референдуму, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.

Модератором заходу виступив Олег Ониськів, викладач права Калуського фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили віковічне прагнення до волі. На єдине питання у бюлетені: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» ствердно відповіли майже 29 мільйонів - 90,32% із учасників референдуму. Причому прихильники Незалежності були в абсолютній більшості в усіх без винятку областях тодішньої республіки. Не забарилось і міжнародне визнання молодої держави. Польща і Канада першими визнали нашу Незалежність. Чимало із калушан пам’ятають чи були учасниками вікопомних подій. Зокрема, й агітаційних поїздок на схід і південь країни для пробудження національної самосвідомості мешканців.

Також у ході заходу пригадали й інші, уже дещо призабуті референдуми, що відбулися того ж таки 1991 року. А саме: так званого «горбачовського референдуму» про збереження СРСР 17 березня і одночасного з ним «галицького референдуму» – у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях.

Схожі матеріали за тегами: Референдум круглий стіл

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: